ZenWatch 3 – pierwszy, okrągły smartwatch Asusa z Android Wear | Tabletowo.pl

ZenWatch 3 – pierwszy, okrągły smartwatch Asusa z Android Wear

Dołącz do dyskusji 0

Tak, jak się spodziewaliśmy, Asus zaprezentował dziś ZenWatch 3. Jest to pierwszy, okrągły smartwatch z Android Wear w ofercie tego producenta. Tajwańczycy poświęcili dużo uwagi temu produktowi nie tylko pod względem funkcjonalności, ale również wyglądu.

Koperta ZenWatch 3 wykonana jest ze stali nierdzewnej 316L. Całość ma grubość 9,95 mm i dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych: Gunmetal, SilverRose Gold. Pasek z kolei może być gumowy lub z prawdziwej, włoskiej skóry. W obu przypadkach można wybrać jeden z dwóch odcieni: beżowy lub ciemnobrązowy.

Asus ZenWatch 3

Asus ZenWatch 3

ZenWatch 3 jest nie tylko ładny i elegancki, ale również funkcjonalny. Smartwatch pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android Wear, a jego sercem jest procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100. Oczywiście współpracuje on zarówno ze smartfonami z Androidem, jak iOS.

Użytkownik może urządzenie do woli personalizować – do wyboru ma ponad 50 tapet. Część z nich wspiera widgety, dzięki czemu wyświetla informacje o pogodzie, przebytych krokach lub powiadomienia o ominiętych wydarzenia. Jeśli jednak żadne tło się nie spodoba, to przy pomocy dedykowanej aplikacji FaceDesigner można stworzyć własne.

ZenWatch 3 oczywiście oferuje również funkcje fitness: liczy kroki (z dokładnością do 95%) oraz powiadamia, gdy użytkownik jest w stanie spoczynku zbyt długo. Na podstawie zebranych danych tworzone są wykresy, dzięki czemu można prześledzić swoją aktywność fizyczną.

Asus ZenWatch 3

Asus ZenWatch 3

Wbudowany akumulator w ZenWatch 3 ma pozwolić na dwa dni użytkowania. Co bardzo ważne, wspiera on technologię HyperCharge, co oznacza, ze po zaledwie 15 minutach bateria naładuje się do 60% – a to ma spokojnie wystarczyć na cały dzień działania.

Asus ZenWatch 3

Asus ZenWatch 3

Asus stworzył też dedykowane akcesoria do ZenWatch 3: ładowarkę indukcyjną, stojak oraz – co według mnie jest najciekawsze – dodatkowy moduł baterii. Przyczepia się go do korony (od spodu). Wydłuża on czas pracy urządzenia o dodatkowe 40%, a więc pozwoli uwolnić się od ładowarki na jeszcze dłużej.

Asus ZenWatch 3

Asus ZenWatch 3

Cena ZenWatch 3 została ustalona na 229 euro, czyli równowartość 1000 złotych.

Specyfikacja Asus ZenWatch 3:

  • 1,39-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 400×400 pikseli (ppi=287),
  • procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100,
  • 512MB RAM,
  • 4GB pamięci wewnętrznej eMMC,
  • Bluetooth 4.1,
  • Wi-Fi,
  • akumulator o pojemności 340 mAh z szybkim ładowaniem HyperCharge,
  • system operacyjny Android Wear 2.0.

Źródło: Android Central

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona