Zenfone'y sprzedają się lepiej niż myślicie 22

Zenfone’y sprzedają się lepiej niż myślicie

… a przynajmniej lepiej niż ja myślałam. Okazuje się jednak, że świat na punkcie smartfonów Asusa oszalał. Podczas dzisiejszej konferencji na targach Computex, tajwański koncern pochwalił się, że z jego smartfonów korzysta już ponad 30 milionów użytkowników na świecie.

Oczywiście nie ma co porównywać liczby sprzedawanych smartfonów przez Asusa z inną firmą na A, gdzie Apple w kwartał potrafi sprzedać 42 miliony egzemplarzy (dane za pierwszy kwartał bieżącego roku). Ale to jest zupełnie inna skala i inna grupa docelowa.

Asus kieruje swoje smartfony przede wszystkim do osób mniej wymagających. Ich ceny zaczynają się od 199 dolarów (w przypadku Zenfone’a drugiej generacji) i 249 dolarów (w przypadku zaprezentowanego dziś Zenfone’a 3). A przy tym charakteryzują się naprawdę dobrym stosunkiem parametrów technicznych i oferowanych możliwości do ceny. Nic więc dziwnego, że przez dwa lata, odkąd Zenfone’y dostępne są w sprzedaży, trafiły już do ponad 30 milionów użytkowników.

W samym zeszłym roku, tj. 2015, sprzedaż wyniosła 20,5 miliona. Tymczasem plany sprzedażowe na 2016 rok są dużo bardziej ambitne. Asus zakłada, że w ciągu całego bieżącego roku w ręce klientów trafi ponad 25 milionów ich smartfonów. Jestem bardzo ciekawa jak przedstawia się sprzedaż smartfonów Asusa w Polsce, ale niestety konkretne dane na ten temat nie są publicznie dostępne.

Przypomnę jeszcze tylko, że Asus zaprezentował dziś trzy smartfony: Zenfone 3, Zenfone 3 Deluxe i Zenfone 3 Ultra oraz hybrydę Transformer 3 Pro.

Gdybyście chcieli nadrobić konferencję Asusa z Computex 2016 – możecie to zrobić oglądając zapis poniżej:

Korzystacie ze smartfonów Asusa? Jakie macie zdanie na ich temat? Chętnie poznam Waszą opinię!

źródło: androidheadlines