ZEN – fintech dla przedsiębiorców od twórcy G2A

W pierwszej połowie 2020 roku działalność rozpocznie ZEN – fintech, którego docelową grupą odbiorców będą mikroprzedsiębiorcy. Pokieruje nim Dawid Rożek – jeden ze współtwórców znanej platformy dla graczy – G2A.

Reklama

Czym jest ZEN?

Nazwa ZEN stanowi akronim zero effort non-bank. Kryje się w nim misja firmy, którą jest dostarczyć mikroprzedsiębiorcom narzędzie do zarządzania finansami, którego prowadzenie i obsługa będzie znacznie prostsze od typowych usług bankowych. Autorzy platformy zwrócili uwagę na problem zarządzania finansami, który dla małych przedsiębiorców jest obecnie jednym z poważniejszych utrudnień. Konieczność poświęcania czasu na wszelkie formalności bankowe sprawia, że ludzie zaczynający swoją przygodę z biznesem muszą odwracać swoją uwagę i poświęcać czas na rozwój tego, czemu planują poświęcić się w najbliższym czasie. Minimum formalności oraz obsługa wyłącznie online i za pośrednictwem aplikacji mobilnej mają skutecznie zapobiec daremnemu angażowaniu sił i środków w niewielkich firmach.

W ofercie nie tylko konto

Trzonem oferty ZEN będzie konto bankowe IBAN, które umożliwi obsługę przelewów krajowych oraz zagranicznych. W przypadku tych drugich obowiązywały będą korzystne kursy walut. Dostęp do środków, zarówno dla właścicieli jak i pracowników firmy, możliwy będzie również z wykorzystaniem tradycyjnych kart płatniczych. Z racji, że ich wystawcą będzie firma Mastercard, z którą ZEN planuje ściśle współpracować, nie będzie problemów z akceptacja płatności na całym świecie.

Reklama

Co równie istotne, przedsiębiorcy działający w branży e-commerce będą mogli, za pośrednictwem ZEN, obsługiwać płatności mobilne. W praktyce oznacza to znacznie szybszy dostęp do gotówki od klientów czy partnerów biznesowych, co pomoże w poprawie płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Jako, że kluczowym aspektem w rozwoju oferty będzie oszczędność czasu klientów, w przyszłości zaoferowane zostaną kolejne narzędzia upraszczające dostęp i zarządzanie finansami firmy. 

Zainteresowanych ofertą zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej fintechu, gdzie znajduje się jego wizytówka. Na koniec słowo od założyciela:

Wiemy, czego potrzebują przedsiębiorcy i czego brakuje im w kontaktach z tradycyjnymi bankami, ponieważ sami jesteśmy przedsiębiorcami i zmagaliśmy się z wieloma problemami przy rozwijaniu biznesu. Na polskim rynku jest dostępnych coraz więcej innowacyjnych usług oferowanych przez sektor fintech, z których mogą korzystać konsumenci. Do tej pory oferta graczy pozabankowych dla firm była jednak de facto ograniczona do usług finansowania działalności, takich jak leasing czy faktoring. ZEN wypełni istniejącą niszę, zapewniając przedsiębiorcom wygodny sposób zarządzania finansami firmy bez uciążliwych procedur i biurokracji.

Dawid Rożek, CEO ZEN

Źrodło: informacja prasowa, ZEN