Kruger&Matz SmartKid (fot. Kruger&Matz)

Kruger&Matz wprowadza na polski rynek zegarek SmartKid z modułem GPS dla dzieci

Większość rodziców chciałaby mieć stały kontakt ze swoim dzieckiem oraz możliwość kontrolowania tego, gdzie się znajduje i czy jest bezpieczne. Z myślą o nich Kruger&Matz wprowadził na polski rynek zegarek SmartKid z modułem GPS.

Urządzenie wyposażono w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 1,44 cala, jednordzeniowy procesor MediaTek MT2503 260 MHz, 32 MB RAM, 32 MB pamięci wbudowanej i baterię o pojemności 400 mAh. Pracą Kruger&Matz SmartKid zarządza system Linux. Koperta zegarka ma wymiary 50×40 mm i jest pyło- oraz wodoszczelna – spełnia kryteria standardu IP67, więc urządzenie można nawet zanurzyć w wodzie.

Kruger&Matz SmartKid (fot. Kruger&Matz)

Najważniejsze są jednak możliwości zegarka, a tych Kruger&Matz SmartKid oferuje naprawdę sporo. Aby jednak w pełni je wykorzystać, należy włożyć doń kartę micro SIM. Wówczas rodzic może w czasie rzeczywistym śledzić na swoim smartfonie aktualną pozycję dziecka dzięki modułowi GPS – służy do tego dedykowana aplikacja o nazwie KrugerMatz SmartKid.

W programie jest też opcja ustawienia obszaru bezpieczeństwa – jeśli pociecha go opuści, mama/tata od razu zostanie o tym powiadomiony. Rodzice mogą również „podsłuchać” dziecko, ponieważ zegarek wyposażono w mikrofon i opcję zdalnego podsłuchu.

Posiadacz(ka) urządzenia może natomiast zadzwonić do rodzica (zegarek ma też wbudowany głośnik), wysłać krótką wiadomość głosową poprzez aplikację WeChat, skorzystać z latarki i robić zdjęcia za pomocą aparatu o rozdzielczości 0,3 Mpix, które od razu mogą zostać wysłane na smartfon mamy/taty. Producent dodał w urządzeniu także funkcję SOS oraz kalkulator, grę edukacyjną i opcję liczenia kroków.

KrugerMatz SmartKid dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarno-różowej i czarno-niebieskiej. Zegarek można już kupić na >oficjalnej stronie internetowej KrugerMatz< i w sieci sklepów Rebel Electro. Sugerowaną cenę urządzenia ustalono na 229 złotych.

Źródło: informacja prasowa