Ze względu na problemy ekologiczne w Indiach, Xiaomi wydało specjalną edycję Redmi Note 4

Xiaomi w Indiach to bardzo popularna marka. Ba! Spora część newsów, która jest nam dostarczana, pochodzi właśnie z tego wielkiego kraju. Indie, jak każde inne państwo, ma jakieś wewnętrzne problemy. Tym razem jest to zanikanie jezior, na problem który chce zwrócić uwagę Xiaomi.

Jednak metoda, jaką sobie obrała firma, jest dosyć niecodzienna. Chiński gigant zaprezentował właśnie specjalną edycję kolorystyczną modelu Redmi Note 4. Lake Blue, bo tak się nazywa, to błękitna, ale jakże piękna barwa. Myślę, że taki kolor wśród smartfonów jest bardzo oryginalny i będzie się wyróżniał na tle innych urządzeń, które zazwyczaj są klasycznie czarne lub białe.

Lake Blue to jednak nie jest tylko kolejna wersja kolorystyczna, a symbol walki z zanikaniem jezior w Bengaluru w Indiach. Miasto to boryka się z ogromnym problemem, które jeszcze w 1960 roku miało 262 jeziora, a teraz jedyne 34. Xiaomi uruchomiło program o nazwie „Wake the Lake”, w którym to obierają sobie za zadanie czyszczenie jezior, a także sadzenie drzew, budowę placów zabaw dla dzieci i publicznych toalet, skupienie się na energii słonecznej oraz przygotowanie specjalnych miejsc do ćwiczeń. A to wszystko przy współpracy z lokalnymi władzami. Wybór tego miasta nie jest oczywiście przypadkowy, bowiem w Bengaluru mieści się siedziba indyjskiego oddziału Xioami.

Źródło: GSMArena