Zdjęcie prasowe Nexusa 6 chwilę przed premierą? - Tabletowo.pl

Zdjęcie prasowe Nexusa 6 chwilę przed premierą?

Dołącz do dyskusji 0

O zbliżających się urządzeniach z serii Nexus powstało już mnóstwo wpisów, ostatnio na tapecie był temat Nexusa 9. Plotkuje się, że może on zostać zaprezentowany już jutro. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby również jutro światło dzienne ujrzał Nexus 6. Jego zdjęcie prasowe zostało ujawnione przez Evana Blassa, człowieka, który do tej pory dostarczał nam mnóstwa przecieków, a lwia ich część okazywała się prawdziwa. 

Nexus 6 na zdjęciu prasowym przypomina poniekąd Motorolę Moto X 2014, jednak będzie oczywiście większy. Na grafice widać również, że phablet ma minimalistyczne ramki wokół ekranu. Co akurat działa jak najbardziej na plus, miejmy nadzieję, że pozwoli to na względnie „kompaktowe” rozmiary.

Jeśli wierzyć ostatnim przeciekom, to Nexus 6 zaoferuje niespełna 6-calowy (5,92″) wyświetlacz, którego rozdzielczość będzie wynosić 1440 x 2560 pikseli (496 ppi). Sercem urządzenia będzie układ Snapdragon 805 współpracujący z 3 GB pamięci RAM. Aparat będzie miał 13 Mpix, a bateria 3200 mAh. Nad całością będzie oczywiście czuwać Android L.

Wszystko pięknie, tylko ten ekran… W przypadku Nexusa 5 mieliśmy do czynienia ze smartfonem, jednak Nexusa 6 ciężko będzie takim urządzeniem nazwać – to już prawdziwy phablet. Jakże niewielka jest granica między smartfonem a tabletem.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona