Krótko: Zdjęcia nowej Sony Xperia wyciekły do sieci

Zdjęcia Sony Xperia Cosmos wyciekły do sieci

Dołącz do dyskusji 0

Mimo plotek o sprzedaży działu mobilnego przez Sony, Japończycy już przygotowują swoje nowe urządzenia. Tym razem dowiedzieliśmy się o istnieniu modelu o nazwie kodowej Cosmos. Do jakiej linii produktów będzie przynależał? Czy warto na niego czekać?

Podobnie jak niedawno zaprezentowana Sony Xperia E4, Cosmos otrzyma procesor produkcji Mediateka. Obstawiam wersję czterordzeniową, która powinna być wystarczająca dla tego smartfonu. Na pokładzie zapewne znajdzie się 1 GB RAM-u, 16 GB pamięci wbudowanej oraz ekran powyżej 5 cali o rozdzielczości HD. Sądzę, że będzie to następca phabletu T3.

Sam wygląd Sony Xperia Cosmos nie różni się zbytnio od tego, co znamy z obecnych urządzeń Japończyków. Jedynie uwagę zwraca w miarę mała ramka na dole smartfonu. Z kolei na górze znajdziemy przednią kamerkę, która została wzbogacona o lampę doświetlającą. Oznacza to, że ten model będzie skierowany do wielbicieli selfie. Czyżby Sony chciało powalczyć w tej kategorii z np. HTC Desire Eye czy Samsungiem Galaxy A3?

Niestety, na chwilę obecną nie wiemy nic więcej na temat nowej Xperii dla maniaków selfie. Możemy się jedynie spodziewać, że będzie to tabletofon za około 800-1000 zł. W tym segmencie panuje naprawdę ostra rywalizacja. Czy Cosmos rzeczywiście okaże się „kosmicznym” urządzeniem?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona