Zdjęcia Huawei Mate 7 Compact przedstawiały Landvo L600s?

Jeszcze wczoraj Kacper pisał o zdjęciach, na których mogliśmy zobaczyć urządzenie bardzo przypominające pomniejszonego Huawei Ascend Mate 7. Wokół telefonu od razu zaczęły krążyć różne pogłoski, najpopularniejszą z nich była ta, według której Huawei miał oficjalne zaprezentować swój flagowy phablet w wersji Compact (choć 5,5 cala to dość dużo, szczególnie jak na „Compact”) już podczas nadchodzących targów MWC.

Jak się jednak okazało, osoba, która udostępniła zdjęcie po raz pierwszy zataiła fakt, że na fotografii nie został uwieczniony właśnie Mate 7 Compact. Nie jest to nawet żaden telefon ze stajni Huawei. Dopiero po kilku godzinach od „wycieku” internauci odkryli, że tajemniczy phablet jest chińską kopią urządzenia od Huawei.

landvo-l600s-2

O firmie Landvo zapewne niewielu z Was słyszało (przyznam szczerze, że sam nawet nie wiedziałem o jej istnieniu), więc i jej telefony nie cieszyły się dużym rozgłosem. Domniemany Mate 7 Compact tak naprawdę jest produktem właśnie Landvo, a jego prawdziwa nazwa to L600s (niezbyt chwytliwa, prawda?).

Jego sercem jest SoC MT6732 firmy MediaTek (której układy możemy znaleźć w większości chińskich telefonów), jego CPU składa się z czterech rdzeni Cortex A53 taktowanych zegarem 1,5 GHz, co w połączeniu z 2-rdzeniowym GPU Mali-T760 MP2 (taktowanego na 700 MHz) powinno dać wystarczająco dużo mocy, aby zapewnić płynne działanie systemu Android w wersji 5.0 Lollipop (wzbogaconego nakładką, oczywiście zrobioną na podobieństwo oryginału, czyli Emotion UI 3.0 od Huawei).

landvo-l600s-3

Niepokojąca może być mała ilość pamięci RAM, ta liczy sobie tylko 1 GB, co w wielu przypadkach może powodować problemy. Landvo nie popisało się również pod względem wyświetlacza, ponieważ porównując jego rozmiar (5 cali) do rozdzielczości (1280 na 720 pikseli) łatwo możemy zauważyć, że jego ostrość nie będzie stała na najwyższym poziomie. Niepokojąca może być tu także bateria o pojemności (tylko) 2500 mAh. Na zdjęciach możemy zobaczyć również 13-megapikselowy aparat oraz skaner odcisków palców (oczywiście wzorowany na ten z Mate 7).

landvo-l600s-1

Jak widać specyfikacja L600s stanowczo różni się od tej znanej nam z przecieków o Mate 7 Compact (przypomnijmy: 5,5 cala FullHD, procesor Kirin 925 oraz 2 lub 3 GB RAM), więc nie wyklucza to zapowiedzi tego urządzenia na targach MWC w Barcelonie. Jak będzie naprawdę – przekonamy się już w okolicach drugiego marca.