Zbliża się premiera tabletu Nokia Z500 - Tabletowo.pl

Zbliża się premiera tabletu Nokia Z500

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Zbliża się premiera tabletu Nokia Z500 Nokia Nowości Plotki / Przecieki

W czerwcu bieżącego roku Eldar Murtazin, człowiek, którego znają wszyscy obserwatorzy mobilnego (zwłaszcza komórkowego) rynku dotarł do informacji, że Nokia pracuje nad tabletem internetowym. Już wtedy podawał jego nazwę kodową – Z500.

Z biegiem czasu coraz częściej przekonuję się, że Murtazin rzadko się myli. Wszystko wskazuje na to, że faktycznie tym razem także miał rację. W sklepie z aplikacjami fińskiego producenta, Ovi Store, pojawiła się możliwość wyboru programów na Z500. Sami widzicie, że coś jest na rzeczy.

Niestety, na temat jego parametrów technicznych nie wiemy nic. Jedyne, czego możemy się spodziewać, to fakt, iż jego sercem będzie jeden z procesorów ARM, natomiast systemem operacyjnym może być MeeGo. Tablet ma być wyposażony w 7- lub 9-calowy wyświetlacz dotykowy.

I to by było na razie na tyle. Nie wiadomo kiedy tablet Nokia Z500 będzie miał oficjalną premierę ani kiedy pojawi się na rynku. Miejmy nadzieję, że nastąpi to już niebawem i że koncern pozytywnie nas zaskoczy. Według wcześniejszych informacji, urządzenie ma się pojawić na rynku w czwartym kwartale 2010 roku lub na początku przyszłego.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona