Zbliża się Lumia 940, to będzie pierwszy flagowiec Microsoftu?

Microsoft jutro zamierza pokazać coś nowego i wiadomo jedynie, że będzie to urządzenie bez znaczka Nokii. Nie wiadomo jednak czy będzie to tylko najbardziej prawdopodobna Lumia 535, czy może zobaczymy coś jeszcze. Do sieci trafiły też informacje o Lumii 940 i bardzo bym chciał zobaczyć ją jutro, chociaż prawdopodobnie to się nie stanie.

Lumia 940 to według przecieków kolejny flagowiec z Windows Phone, który będzie mieć 5-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli pokryty Gorilla Glass 4. Poza tym zobaczymy w nim prawdopodobnie 4-rdzeniowego Snapdragona 805 o taktowaniu 2,7 GHz oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Jeśli chodzi o aparat to ma on mieć 24 megapiksele, technologię PureView oraz możliwość nagrywania filmów 4K w 60 klatkach na sekundę. Z przodu zobaczymy 5 mpix idealne do selfie.

Ten telefon zapowiada się znakomicie, ale prawdopodobnie nie zobaczymy go jutro. Jest nadal zbyt podobny do Lumii 930 i te dwa urządzenia dublowałyby się w ofercie Microsoftu. Oczywiście sam chętnie zobaczyłbym go na rynku, ale uważam, że powinniśmy zobaczyć nowe, ciekawe Lumie ze średniej półki, ponieważ w tym segmencie rynku Windows Phone może sporo zyskać.