Zawieszenie broni przez Apple i HTC - Tabletowo.pl

Zawieszenie broni przez Apple i HTC

Wygląda na to, że Apple i HTC zdecydowali się zakopać topór wojenny na co najmniej 10 lat. Umowa zawarta pomiędzy producentami dotyczy aktualnych oraz przyszłych praw patentowych, lecz dokładne szczegóły nie zostały podane. Jest to interesujące zakończenie trwającego już kilka lata sporu między tymi dwoma koncernami.

Przez ostatnie miesiące doszło do wielu procesów sądowych między Apple a HTC. Zarówno jedna jak i druga firma miała swoje zwycięstwa, jednak ciągle znajdywały się na liniach wzajemnego ‚prawnego ostrzału’. I nagle, niespodziewanie jakby nie patrzeć, dochodzi tu do takiej ugody.

TAIPEI, Taiwan and CUPERTINO, California—November 10, 2012—HTC and Apple® have reached a global settlement that includes the dismissal of all current lawsuits and a ten-year license agreement. The license extends to current and future patents held by both parties. The terms of the settlement are confidential.

HTC is pleased to have resolved its dispute with Apple, so HTC can focus on innovation instead of litigation,” said Peter Chou, CEO of HTC.

We are glad to have reached a settlement with HTC,” said Tim Cook, CEO of Apple. “We will continue to stay laser focused on product innovation.”

Pytanie tylko, co z tego wszystkiego uzyskuje Apple? Jako że HTC wycofało się z rynku tabletów, nie powinno to mieć większego wpływu na iPady. Jednak trzeba pamiętać, że tajwańska firma jest jednym z głównych producentów urządzeń mobilnych z systemem Android na pokładzie. A zatem to smartfony będą pewnie głównym punktem zwrotnym. Jako użytkownicy miejmy nadzieję, że wyjdzie nam to tylko na dobre.

W internecie w ostatnim czasie pojawiało się wiele wpisów krytykujących politykę Apple odnośnie patentów i ich zachowania na drodze sądowej, kreując ogólnie zły wizerunek firmy. Dlatego też sama taka zgoda powinna zostać pozytywnie odebrana przez większość konsumentów. A co z tego wyniknie? Czas pokaże.

Miejcie jednak pewność, że cokolwiek by to nie było, bezzwłocznie Was poinformujemy.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona