Zatrzymano sprzedaż tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 w Europie

Wojna patentowa trwa, a jej uczestnicy wytaczają coraz cięższe działa. Dziś pod ostrzałem znalazł się tablet Samsung Galaxy Tab 10.1, którego sprzedaż w Europie, w tym także Polsce, została zatrzymana z powodu oskarżeń wniesionych przez amerykańskiego giganta Apple.

To zła wiadomość dla wszystkich, którzy z niecierpliwością czekali na premierę najnowszego tabletu Samsunga w naszym pięknym kraju oraz woda na młyn dla niezgadzających się z polityką firmy Steve’a Jobsa.

Reklama

Apple oskarża Samsunga o kopiowanie nie tylko designu tabletu i jego oprogramowania, lecz także wzoru opakowania.

Nie można nazwać zbiegiem okoliczności sytuacji, w której ostatnie produkty Samsunga wyglądają zupełnie jak iPhone i iPad, począwszy od konfiguracji sprzętowej, przez interfejs, na opakowaniu kończąc. Tak oczywiste kopiowanie jest niewłaściwe, a naszym zadaniem jest ochrona własności intelektualnej Apple, kiedy inne firmy chcą ją skraść.

Trudno powiedzieć, kiedy sprzedaż Samsunga Galaxy Tab 10.1 zostanie wznowiona. Według najnowszych informacji ta trudna dla koreańskiego producenta sytuacja potrwa przynajmniej miesiąc, do czasu rozpatrzenia wniesionych przez Apple oskarżeń.

źródło