BlackBerry KEY2 jest dla Ciebie za drogi? Nadchodzi tańsza alternatywa z klawiaturą 17
BlackBerry KEY2 (fot. @evleaks)

BlackBerry KEY2 jest dla Ciebie za drogi? Nadchodzi tańsza alternatywa z klawiaturą

BlackBerry KEY2 to kawał świetnego sprzętu z jeszcze lepszą specyfikacją i sporymi możliwościami. Taki komplet cech swoje jednak kosztuje – w Polsce za ten smartfon klientom przyjdzie zapłacić 2999 złotych. Dla sporej części jest to zaporowa kwota, więc z pewnością takie osoby ucieszy wiadomość, że nadchodzi tańsza alternatywa.

BlackBerry KEY2 nie jest typowym smartfonem, bowiem ma wyświetlacz o przekątnej zaledwie 4,5 cala, ale jednocześnie też klawiaturę QWERTY. Przyznaję, że jeszcze przed oficjalną premierą sam napaliłem się na poprzednika, BlackBerry KEYone, lecz kiedy poznałem jego cenę, mina mi zrzedła i sobie odpuściłem. Żałuję, ponieważ pomimo usilnych prób nadal jakoś nieszczególnie mogę się przyzwyczaić do wyświetlanej na ekranie klawiatury.

I chociaż uważam, że BlackBerry KEY2 jest wart swojej ceny, to i tak go nie kupię, gdyż osobiście w życiu nie wydam na smartfon takiej kwoty (moim prywatnym maksimum jest 2000 złotych). Nie ukrywam więc, że zainteresowała mnie informacja, iż w przygotowaniu jest tańsza alternatywa. Nie będzie to jednak produkt od firmy TCL (która jest jednym z właścicieli praw do marki BlackBerry).

O pracach nad modelem, podobnym do BlackBerry KEY2, poinformował chiński producent vkworld. Niektórzy z Was być może o nim słyszeli, a jeśli nie, to o jego dotychczasowych produktach możecie poczytać >tutaj<. Firma zapowiedziała, że przygotowuje model o nazwie vkworld VK4000, który zostanie wyposażony w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala oraz fizyczną klawiaturę.

Producent nie zdradził, jaki procesor będzie sercem vkworld VK4000, ale poinformował, że smartfon zaoferuje 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej oraz podwójny aparat główny na tyle i pojedynczy na przodzie. Urządzenie ma też obsługiwać wszystkie globalne pasma LTE, a całość będzie pracować pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo.

vkworld VK4000 zaoferuje również pyło-i wodoszczelną obudowę, spełniającą wymagania standardu IP68. Co więcej, pojawi się również funkcja interkomu. Smartfon zasili akumulator o pojemności 4000 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania 5V 3A oraz ładowania bezprzewodowego. Producent zapowiedział, że opisywany powyżej model zadebiutuje w sierpniu 2018 roku.

Na koniec muszę jeszcze dodać, że vkworld nie określił dokładnie, w jaki typ klawiatury zostanie wyposażony vkworld VK4000. Nie ma więc pewności, że będzie to klawiatura QWERTY, ale nawet jeśli pojawi się alfanumeryczna, to i tak sprzęt ten zapowiada się naprawdę intrygująco.

Źródło: informacja prasowa