Chuwi zapowiada nowy tablet, Chuwi Hi9 Air z procesorem MediaTek Helio X20 i modemem LTE | Tabletowo.pl

Chuwi zapowiada nowy tablet, Chuwi Hi9 Air z procesorem MediaTek Helio X20 i modemem LTE

Dołącz do dyskusji 0

Pod koniec zeszłego (2017) roku Chuwi wprowadziło na rynek skierowany do graczy tablet Chuwi Hi9. Teraz producent zapowiedział jego nową wersję, model Chuwi Hi9 Air, który będzie się mógł pochwalić m.in. obecnością dziesięciordzeniowego procesora MediaTek Helio X20 i modemu LTE.

Chuwi Hi9 Air będzie miał kilka cech wspólnych z Chuwi Hi9, aczkolwiek mimo wszystko mniej niż więcej. Nadchodząca nowość zostanie bowiem wyposażona w wyświetlacz IPS o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 2560×1600 pikseli, co przełoży się na 299 ppi. Jak już wspomniałem, sercem urządzenia ma być dziesięciordzeniowy (2x ARM Cortex-A72 2,1 GHz + 4x ARM Cortex-A53 1,85 GHz + 4x ARM Cortex-A53 1,4 GHz; 20 nm) procesor MediaTek Helio X20 z układem graficznym ARM Mali-T880 MP4. Do kompletu będą 4 GB RAM64 GB pamięci wbudowanej, najpewniej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Według deklaracji Chuwi, taka konfiguracja ma umożliwiać granie również w bardziej wymagające tytuły 3D.

Ważną informacją, jaką jeszcze firma podała na temat tego urządzenia, jest ta, iż na jego pokładzie znajdzie się modem LTE Cat. 6. W dodatku obsługiwane będzie także pasmo B20 800 MHz, co może być bardzo istotne z punktu widzenia polskiego użytkownika. Co więcej, Chuwi Hi9 Air zaoferuje nie jeden, a aż dwa sloty na kartę SIM. Producent zdradził również, że tablet dostanie metalową obudowę o wymiarach 241,7x172x8,2 mm.

Chuwi Hi9 Air (fot. Chuwi)

Przyglądając się powyższym renderom, nie sposób także nie zauważyć, że ramki dookoła wyświetlacza są dość wąskie, ale jednocześnie na tyle szerokie, aby zapewniały pewny chwyt podczas użytkowania urządzenia. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie Chuwi Hi9 Air trafi do sprzedaży i ile będzie kosztował, lecz zapewne niedługo się i tego dowiemy.

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona