Nie Samsung, a Huawei zaprezentuje pierwszy na świecie smartfon z dziurą w ekranie zamiast tzw. notcha

Tzw. notch od samego początku wzbudza mnóstwo kontrowersji – gdyby nie Apple i jego iPhone X, prawdopodobnie nie zyskałby on na popularności tak szybko, jak miało to miejsce. Producenci nieustannie jednak starają się zmniejszać wycięcie w ekranie i już w grudniu zadebiutuje smartfon z całkowicie nowym jego rodzajem.

Wycinanie części wyświetlacza jest niczym innym, jak sposobem na osiągnięcie jak najwyższego współczynnika screen-to-body ratio w smartfonie. Początkowo miało ono dość spore rozmiary, ponieważ większość producentów „zainspirowała” się iPhonem X od Apple. Niewiele później niektórym udało się jednak je zmniejszyć do kształtu łezki/kropli wody, która – mówiąc kolokwialnie – już tak nie bije po oczach i jest o wiele mniej kontrowersyjna niż tzw. notch.

Reklama

Producenci nie zamierzają jednak na tym poprzestać i nieustannie szukają sposobów na to, aby inaczej rozegrać kwestię wycięcia w ekranie. Nowy kierunek zapowiedział Samsung, który na dorocznej konferencji Samsung Developer Conference 2018 zaprezentował cztery nowe typy wyświetlaczy: Infinity-U, Infinity-V, Infinity-O i New Infinity.

Co ciekawe, jeszcze przed wspomnianą konferencją, Samsung zapowiedział Galaxy A8s, który – przynajmniej według ostatnich przecieków – miał być pierwszym na świecie smartfonem z ekranem Infinity-O. Właśnie jednak okazuje się, że może wyprzedzić go największy konkurent Koreańczyków, Huawei.

Smartfon Huawei z wyświetlaczem typu Infinity-O

Producent na swoim oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Weibo opublikował dziś plakat, zapowiadający premierę nowego smartfona. Na razie nie wiadomo, jak będzie się on nazywał, ale chodzą głosy, iż zadebiutuje na rynku jako Nova 3S lub Nova 4.

Tym, co jednak najbardziej zwraca uwagę, to kometa, która przeszywa ekran w nadchodzącym smartfonie w lewym górnym rogu. Zabieg ten na pewno nie jest przypadkowy i sugeruje, że Huawei zastosuje w tym modelu wyświetlacz typu Infinity-O. Oczywiście niekoniecznie panel musi się tak nazywać, ale wszystko zależy od tego, czy Chińczycy opracowali swój własny, czy zwyczajnie kupią go od Samsunga, pomimo że nieoficjalnie mówiło się, iż przynajmniej w początkowym okresie będzie on zarezerwowany dla Koreańczyków.

Zapowiedź nowego smartfona Huawei z ekranem Infinity-O (fot. Weibo)

Premiera smartfona Huawei zapowiedziana jest na grudzień 2018 roku, więc smartfon zadebiutuje przed Galaxy A8s, którego Samsung ma zaprezentować w styczniu 2019 roku.

Huawei Nova 4 (zdj. Slashleaks)

*Na zdjęciu tytułowym Huawei Mate 20 Pro (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Kasię)

Źródło: Weibo dzięki GizmoChina