POCO C3 teaser India
POCO C3 (źródło: Flipkart)

POCO C3 ma być „Game Chang3rem”. Oficjalna premiera już jutro

Producentom niełatwo się wyróżnić wśród konkurencji, dlatego chwytają się różnych sposobów, aby to zrobić. POCO zapowiada nadchodzącego POCO C3 jako „Game Chang3era”, mimo że nie będzie to smartfon z najwyższej półki.

Reklama

Nowe smartfony POCO pojawiają się jak grzyby po deszczu

Musiało minąć sporo czasu, żeby POCO wzięło się ostro do roboty. Premiera POCO(PHONE) F1 odbiła się szerokim echem, jednak fani marki musieli długo czekać na kolejne smartfony. Te w końcu od niedawna zaczęły się pojawiać w (zaskakująco) bardzo szybkim tempie.

Wspomniany POCO(PHONE) F1 zasugerował, że producent skupi się wyłącznie na – użyjmy określenia – „zabójcach flagowców”, lecz patrząc na jego ostatnie poczynania, wygląda na to, że chce on obsłużyć możliwie jak największą liczbę klientów. Jego oferta nie ogranicza się już wyłącznie do ultrawydajnych smartfonów – są w niej także niżej pozycjonowane modele, jak POCO X3 NFC.

smartfon POCO X3 NFC smartphone
POCO X3 NFC (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

POCO C3 ma być „Game Chang3rem”

POCO doskonale wie, jak przykuć uwagę klientów i nie inaczej jest również w przypadku nadchodzącego POCO C3. Według deklaracji producenta, ma on być „Game Chang3rem” na indyjskim rynku, bowiem to właśnie w Indiach smartfon zadebiutuje już jutro, tj. 6 października 2020 roku.

Aby wzbudzić zainteresowanie nadchodzącą nowością, POCO ujawniło kilka szczegółów na jej temat. POCO C3 ma zaoferować m.in. „zmieniającą grę wydajność”, tj. umożliwić całodzienną rozgrywkę i wielozadaniowość, a także w najmocniejszej konfiguracji nawet 4 GB RAM.

Na pokładzie POCO C3 znajdzie się też potrójny aparat z obiektywem głównym o rozdzielczości 13 Mpix oraz sensor do pomiaru głębi i aparat dedykowany do zdjęć makro.

smartfon POCO C3 smartphone
POCO C3 (źródło: Flipkart)

Ponadto smartfon zaoferuje również „żywy” i „wciągający” wyświetlacz dla „wiecznych graczy” i „zapalonych czytelników”. Ekran będzie miał jednak rozdzielczość jedynie HD+, a w jego górnej części znajdzie się wycięcie w kształcie litery „V”.

Jak już wspomniałem, POCO C3 zadebiutuje oficjalnie już jutro w Indiach. Smartfon prawdopodobnie będzie dostępny wyłącznie w tym kraju, bowiem wiele wskazuje na to, że model ten został stworzony na bazie Redmi 9C, którego można już kupić w Polsce (w Indiach zresztą też, pod nazwą Redmi 9).

POCO zapowiedziało też, że POCO C3 ma kosztować w Indiach mniej niż 10000 rupii (~520 złotych).