Zamiast Xiaomi Mi Note 2 będzie Xiaomi Mi Pro? I do tego z 3D Touch? | Tabletowo.pl

Zamiast Xiaomi Mi Note 2 będzie Xiaomi Mi Pro? I do tego z 3D Touch?

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli wierzyć plotkom, to Xiaomi zaprezentuje nowego flagowca jeszcze w tym miesiącu – mówi się o 14 lub 24 września. W międzyczasie jednak nastąpiła jedna, aczkolwiek dość znacząca, zmiana. Smartfon nie będzie nazywał się Mi Note 2, a Mi Pro.

W serwisie społecznościowym Weibo pojawił się właśnie autoryzowany profil o nazwie Xiaomi Pro. Uznawane jest to za znak, że właśnie pod takim szyldem (ale jeszcze z dopiskiem Mi) zadebiutuje najnowszy flagowiec Xiaomi (a nie jako Mi Note 2). Zakładanie kont dla własnych produktów jest dość popularną praktyką w Chinach, dlatego na pewno jest to jakaś wskazówka, co do planów wydawniczych Xiaomi.

Należy też pamiętać, że Chińczycy niedawno wprowadzili na rynek Redmi Pro i jest bardzo możliwe, że zamierzają dołączyć do swojego portfolio również Mi Pro, czyli high-endową wersję tego średniaka. Zwłaszcza, że oba modele mają mieć podwójny aparat – a to zawsze punkt wspólny, który może stać się wyróżnikiem urządzeń z dopiskiem Pro. Oczywiście wszystko przy założeniu, że Xiaomi nie zamierza robić sobie bałaganu w portfolio. W innym wypadku może stać się dosłownie wszystko.

A jak już jesteśmy w temacie Mi Note 2/Mi Pro, to warto dodać, że ostatnio pojawiła się kolejna nowinka na jego temat. Otóż jeden z użytkowników smartfona Xiaomi odnalazł w oprogramowaniu „zaszytą” możliwość włączenia funkcji 3D Touch. Uznano to za wskazówkę, że nadchodzący high-end zaoferuje to rozwiązanie, skoro producent przygotowany jest już pod względem software’owym.

Źródło: GizmoChina, GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona