Zakochana para, zakochana para… Ubuntu i Nook Tablet? (wideo)

We wstępie chciałbym nadmienić, że tytuł tego wpisu może być mylący. Pomimo osiągnięcia, jakim bez wątpienia jest stworzenie działającego systemu operacyjnego Ubuntu na tablecie Barnes & Noble Nook Tablet, związkowi temu daleko jest do dojrzałości, a co za tym idzie – miłości.

Jak możecie zobaczyć w poniższym wideo, oparte na jądrze Linux oprogramowanie można zainstalować na tablecie Nook Tablet, lecz proces ten nie odbywa się bez problemów. Jego największą wadą jest konieczność portowania za pośrednictwem usługi VNC Server. Oznacza to, że pierwszych testujących czekają liczne spowolnienia i niedogodności, które ostatecznie mogą doprowadzić do ich całkowitego wyłysienia. Miejmy jednak nadzieję, że wraz z nadejściem oficjalnego i stabilnego ROMu, problemy z działaniem Ubuntu na tablecie Nook Tablet znikną niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Reklama

Skoro już mowa o magii, ukłon za próbę uczynienia Nook Tablet bardziej atrakcyjnym należy się panom AdamOutler i Loglud z XDA Developers. Jeżeli gdzieś na świecie dzieje się coś, co cieszy użytkowników tabletów i smartfonów z systemem Android najbardziej, bez wątpienia jest to to forum.

via Engadget