Zagadka HP: TouchPad ma aparat czy go nie ma?

Reklama

Na początku lutego firma HP dumnie przedstawiła światu swój pierwszy tablet internetowy (aczkolwiek nie ostatni) pracujący w oparciu o system operacyjny WebOS. Wtedy producent w specyfikacji podał, że TouchPad został wyposażony w kamerkę do połączeń wideo o rozdzielczości 1,3 Mpix – ani słowa o zwykłym aparacie. Okazuje się jednak, że w jednej z reklam produktu tablet pojawił się z aparatem. Tak oto powstała tajemnica, której – przynajmniej na razie – firma nie skomentowała.

Bardzo prawdopodobne jest, że producent postanowił przed rynkową premierą nieco zmienić specyfikację techniczną modelu, dodając do niego właśnie aparat. Należy zauważyć, że zazwyczaj firmy w dniu premiery nowego urządzenia zastrzegają sobie, że przed wypuszczeniem na rynek parametry techniczne mogą się zmienić. Być może tak właśnie będzie w przypadku HP TouchPad.

Reklama

Istnieje jeszcze kilka innych opcji – między innymi taka, że pierwotnie tablet miał posiadać aparat, a ostatecznie z tego pomysłu zrezygnowano. Ale warto pamiętać, że do momentu rynkowej premiery HP TouchPad zostało jeszcze trzy miesiące – wszystko jest więc możliwe.

Spodziewana cena tabletu to 499 dolarów za model z 16GB pamięci oraz 599 dolarów – 32GB. Pełną listę z danymi technicznymi HP TouchPad znajdziesz tutaj.

źródło

  1. Czy ktoś zechciałby mi wyjaśnić, do czego niby ma służyć taki aparat? Tablet wielkości średniej książki nie wydaje mi się szczególnie poręcznym urządzeniem do robienia zdjęć…

  2. jedyne zastosowanie jakie ja widzę to skaner dokumentów przy pomocy jakiegoś scan2pdf czy coś takiego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama