Zadebiutował Asus Zenfone 2 w wersji 6-calowej (Computex 2015)

Mamy dziś wysp nowości od Asusa. Ale w sumie nie ma się co dziwić – targi Computex organizowane są na rodzimym rynku tego koncernu, więc to właśnie tam powinien pokazać się z jak najlepszej strony. Poznaliśmy dziś Zenwatcha 2, nową serię tabletów ZenPad (i ZenPad S 8.0), Transformer Book T100HA i Zenfone Selfie. Okazuje się, że na stoisku Asusa można znaleźć również coś, co zostało przemilczane podczas konferencji Zensation. Tym „czymś” jest 6-calowa wersja Asusa Zenfone 2.

Reklama

W dostępnych na rynku wersjach Asusa Zenfone 2 można się pogubić. Są dwie wersje z różnymi przekątnymi – 5 cali i 5,5 cala, każda z nich dostępna jest z różną rozdzielczością ekranu i kilkoma procesorami Intel Atom. Dziś, żeby jeszcze trudniej można było się w nich połapać, poznaliśmy kolejną edycję Zenfone 2. Tym razem jest to urządzenie przeznaczone dla użytkowników oczekujących jeszcze większej przestrzeni roboczej, czyli większego ekranu.

Zenfone 6 oznaczony został nazwą kodową ZE600KL i sprzedawany będzie w cenie zaczynającej się od 399 dolarów. Od mniejszych wersji pod względem wzornictwa nie różni się niczym – naturalnie jest większy i nieco cięższy.

Reklama

Cena tego smartfona jednoznacznie daje nam do zrozumienia, że po jego parametrach nie możemy się spodziewać zbyt wiele. I faktycznie tak jest w rzeczywistości, co potwierdza choćby rozdzielczość 6-calowej matrycy, która wynosi 1280 x 720 pikseli. Na plus trzeba uznać zastosowanie Gorilla Glass 4, a nie, jak to miało miejsce w poprzednich Zenfonach, Gorilla Glass 3.

Pod obudową znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 615, co jednoznacznie potwierdza słowa CEO Asusa sprzed kilku miesięcy o nadchodzącym modelu, 2/3GB RAM oraz 16/32GB pamięci rozszerzalnej dzięki slotowi microSD. Do dyspozycji mamy aparat 13 Mpix z laserowym autofokusem, akumulator o pojemności 2900 mAh oraz LTE z dual SIM.

Data premiery Asusa Zenfone 2 w wersji 6-calowej nie została ujawniona.