Zanieś zużyty smartfon lub tablet do serwisu Samsunga i otrzymaj EKO niespodziankę

Takie akcje trzeba nagłaśniać, żeby elektrośmieci nie trafiały na zwykłe wysypiska, a miały szansę zostać poddane recyklingowi. Samsung będzie nagradzał wszystkich, którzy udadzą się do serwisu producenta i odda zużyty smartfon lub tablet.

Świadomość społeczna dotycząca elektrośmieci jest niska

GFK Polonia przebadała ostatnio zwyczaje Polaków, jeśli chodzi o przetrzymywanie i utylizację zużytego sprzętu elektronicznego. Okazało się, że mniej niż połowa badanych wiec cokolwiek na temat elektrośmieci, a tylko co czwarta osoba wiedziała, gdzie w jej okolicy znajduje się punkt odbioru elektroodpadów. Ponadto wyniki raportu wskazują, że w naszych domach przechowywanych jest ponad 4 mln zużytych telefonów komórkowych i to właśnie ich magazynujemy najwięcej spośród wszystkich sprzętów elektronicznych. Co prawda jest to też sprzęt, którego pozbywamy się w największej liczbie (na równi z lodówkami), ale zgodnie ze statystyką, na jednego z badanych respondentów w Polsce przypadają średnio 2,3 sztuki nieużywanych telefonów. A przecież prawidłowy recykling elektrośmieci wywiera realny wpływ na stan środowiska naturalnego.

Reklama

Jest akcja, do której warto się przyłączyć

Samsung zdaje sobie z tego sprawę z powyższego, dlatego firma zorganizowała akcję, w której będzie można bezpłatnie pozbyć się starych, nieużywanych telefonów, smartfonów i tabletów. Jarosław Orski, Dyrektor Działu Serwisu w Samsung Electronics Polska, powiedział:

„Jako jeden z liderów rynku urządzeń elektronicznych, wiemy, jak ważne jest budowanie świadomości na temat zasad postępowania ze zużytym sprzętem. Z okazji Międzynarodowego Dnia bez Elektrośmieci zachęcamy konsumentów do zbiórki elektrośmieci i oddania starych telefonów oraz tabletów w wyznaczonych punktach Samsung w Polsce.”

Wspomniany Międzynarodowy Dzień bez Elektrośmieci był 13 października, ale akcja zaczyna się 23 października i potrwa do 26 października. Zużyty smartfon lub tablet można oddać do jednego z serwisów Samsung Service Plaza w trzech polskich miastach:

  • Warszawie (Plac Europejski 2C, ul. Postępu 14),
  •  Poznaniu (ul. 27 grudnia 17/19),
  • i  Katowicach (CH Galeria Katowicka).

Każdy, kto przyniesie zużyty sprzęt do jednego z tych punktów, otrzyma „EKO niespodziankę”Nie wiemy, co to dokładnie będzie, ale pula prezentów jest ograniczona, więc polecam się pośpieszyć. Dajcie też znać w komentarzach, co dostaliście.

Akcja organizowana przez Samsung Electronics Polska została zorganizowana we współpracy z ElektroEko. Jeśli chcecie się dowiedzieć o niej coś więcej, odwiedźcie tę stronę. Możecie też przeczytać pełny raport GFK Polonia, o tutaj.

 

źródło: informacja prasowa