Za 3 lata częściej będziemy kupować tablety niż komputery stacjonarne? - Tabletowo.pl

Za 3 lata częściej będziemy kupować tablety niż komputery stacjonarne?

Tabletowo.pl  Za 3 lata częściej będziemy kupować tablety niż komputery stacjonarne?   Ciekawostki Nowości

Głównie za sprawą iPada, tablety stały się ostatnio tematem numer jeden. Co więcej, mają się stać na tyle popularne, że już za kilka lat będą się sprzedawać lepiej, niż komputery stacjonarne!

Tak przynajmniej twierdzą analitycy z amerykańskiej firmy Forrester. Porównali oni sprzedaż tabletów, laptopów, netbooków i tzw. desktopów. Aktualnie te pierwsze mają zaledwie 6 procent rynku, a ostatnie 32 procent. Zdecydowanie przodują laptopy z udziałem na poziomie 44 procent.

A jak będzie za kilka lat? Możliwe, że już w 2013 roku sprzedaż tabletów i komputerów stacjonarnych będzie na mniej więcej tym samym poziomie (20-21%). Jednocześnie udział notebooków i netbooków nie ulegnie większej zmianie. Oznacza to, że urządzenia typu Apple iPad będą największym zagrożeniem dla tradycyjnych komputerów.

Ciekawe jest też to, że już za dwa lata tablety mają prześcignąć bardzo popularne ostatnio netbooki. Zresztą sami zobaczcie sobie tabelkę:

Tabletowo.pl  Za 3 lata częściej będziemy kupować tablety niż komputery stacjonarne?   Ciekawostki Nowości

HomeLab

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona