Z tabletów korzystamy… przy porannej kawie i przed snem | Tabletowo.pl

Z tabletów korzystamy… przy porannej kawie i przed snem

Dołącz do dyskusji 0
tablet przy kawie

Alexander Zhiitsov © Fotolia.pl

Kiedy iPad pierwszej generacji wkraczał na rynek, tablety były urządzeniami multimedialnymi, których głównym zadaniem było ułatwienie konsumpcji treści. Wszyscy zapewne dobrze pamiętamy obrazki, na których użytkownik o poranku pijąc kawę siedzi przy stole i przegląda strony internetowe, notowania giełdowe czy też gazety.

Jak pokazują ostatnie badania opublikowane przez comScore, tabletyurządzeniami głównie śniadaniowymi i wieczorno-kanapowymi. Dogłębna analiza jednoznacznie wskazuje na to, że największy ruch generowany przez tablety jest w okolicach godziny 8 rano, a także około 22 wieczorem. Skąd biorą się takie wyniki i czy rzeczywiście są one prawdziwe? Wszystko wyjaśnia typowy dzień użytkownika tego typu sprzętu. Wstając rano należy oczywiście przeczytać wszystkie zaległe newsy z nocy i poranka. Do tego przejrzeć najnowsze wydania gazet, sprawdzić notowania giełdowe itd. Następnie przychodzi czas na pracę. Wtedy też komputery mają zdecydowane pierwszeństwo a ruch generowany przez tablety jest dużo niższy. Następnie po pracy każdy wraca do domu, siada do biurka i korzysta tym razem ze swojego PC. Jednakże wieczorem, w czasie oglądania telewizji lub leżenia w łóżku, dużo wygodnej konsumować treść na kanapie trzymając lekkie jak piórko i cienkie 10 cali w ręku niż z 15-calowym laptopem na kolanach.

Ale to wszystko zależy też od dnia tygodnia. Poniżej znajdziecie dwa wykresy porównujące korzystanie z poszczególnych urządzeń w dni powszednie oraz weekendy:

korzystanie z tabletów korzystanie z tabletów

W takim razie tablety to nie tylko urządzenia ery post-PC, ale także pre-PC wszakże są używane rano przed włączeniem komputera, jak i wieczorem po wyłączeniu go. Osobiście, po zobaczeniu tej analizy, zacząłem się zastanawiać o ile cięższe i trudniejsze byłoby życie bez urządzeń mobilnych i tak wygodnego dostępu do treści, jaki mamy teraz. Nie wyobrażam sobie już życia bez tych udogodnień, jednakże jednocześnie jestem świadomy jak szybko człowiek przyzwyczaja się do technologii, skoro ten tryb życia znamy dopiero od 1,5 roku…

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona