Z pierwszej ręki: Sony Ericsson nie planuje tabletu, to działka Sony

Z pierwszej ręki: Sony Ericsson nie planuje tabletu, to działka Sony 20

Pamiętacie rewelacyjnie zapowiadające się tablety Sony? Oraz zdjęcie archaicznie wyglądającego urządzenia brandowanego logo Sony Ericssona, które wyciekło do internetu? Cóż, wygląda na to, że prawdziwe jest jedynie to pierwsze.

Podczas targów CeBIT zapytaliśmy przedstawicielkę Sony Ericssona o tajemniczy tablet, który znaleźliśmy w sieci oraz o ogólne stanowisko firmy dotyczące tego typu urządzeń. Jej odpowiedź była nad wyraz zaskakująca:

There won’t be any SE-Slate as far as I know. Anything what deals with portable computer devices is referred to Sony Co., because it wouldn’t be a win for Sony to give that job to the japan/swedish-joint. If there will be any „small slate”, it would be 7-inch device or smaller. But not bigger and not that „high-end”, because they [Sony Ericsson] would love to push their Sony Ericsson ZEUS as a gaming device and also their Arc as a mobile device for professional usage. A slate would be a mix of both, but not worthwhile.

A oto szybkie tłumaczenie:

O ile mi wiadomo, Sony Ericsson nie planuje wydać żadnego tabletu. Wszystko, co wiąże się z przenośnymi komputerami [tabletami], należy do Sony Corporation, ponieważ to byłby błąd, aby zlecać tę robotę korporacji japońsko-szwedzkiej. Jeśli pojawi się jakiś „mały tablet”, będzie to model 7-calowy lub mniejszy. Ale na pewno nie większy i na pewno nie z najwyższej półki, ponieważ Sony Ericsson chce wylansować modele ZEUS jako telefon do gier oraz Arc jako urządzenie do użytku bardziej profesjonalnego. Tablet natomiast byłby połączeniem obu tych urządzeń, ale jeszcze nie w tej chwili.

Musicie przyznać, że to dość dziwne słowa. W czasach, kiedy każdy, nawet najmniejszy, producent sprzętu elektronicznego chce mieć ciekawy tablet w swoim portfolio, Sony Ericsson, jeden z największych producentów telefonów komórkowych i smartfonów na świecie, oficjalnie rezygnuje z udziału w tym wyścigu szczurów. Przynajmniej w tej chwili.

Ciekawymi informacjami podzielił się się dziś na swoim koncie na Twitterze Eldar Murtazin, rosyjski recenzent telefonów komórkowych, smartfonów oraz tabletów. Wygląda na to, że dostał on prototyp tabletu Sony – najprawdopodobniej S2.

Z pierwszej ręki: Sony Ericsson nie planuje tabletu, to działka Sony 21

Eldarowi bardzo podoba się nietypowy design tabletu. Mówi, że urządzenie można spokojnie obsługiwać jedną ręką. Dziwna wydaje mu się jednak sama koncepcja urządzenia – zapewne z powodu dwóch 5-calowych ekranów i konstrukcji typu clamshell/folder.

Z pierwszej ręki: Sony Ericsson nie planuje tabletu, to działka Sony 22

Na końcu jednego z jego wpisów widać słowa „May2011„. Może to sugerować datę prezentacji tabletu Sony. Nie pokrywa się to z informacjami do których dotarliśmy wcześniej, według nich nowe urządzenia Sony miały zostać pokazane światu dopiero jesienią.

Źródło: własne.
Dzięki, Eduard Mayer! :)