Z Google Play pobraliśmy już ponad 25 miliardów aplikacji! Zapowiedź promocji: programy po 0,25 dolarów (aktualizacja)

25 miliardów google play

25 miliardów to dwukrotnie dalej, w milach, niż odległość jaką przebyła sonda kosmiczna Voyager 1, od momentu wystrzelenia, ponad 35 lat temu. A, w minutach, to czas jaki minął odkąd nasi najstarsi przodkowie zaczęli stąpać po ziemi. A teraz, dzięki Wam, 25 miliardów to także kamień milowy dla Google Play!

– napisał na oficjalnym blogu Androida, Jamie Rosenberg we wpisie ogłaszającym kolejny sukces Google. Otóż, jak się właśnie okazało, z Google Play pobraliśmy już ponad 25 miliardów aplikacji.

10 miliardów pobrań aplikacji z Google Play w grudniu 2011 roku, 15 miliardów w maju, 25 miliardów we wrześniu – w tak niesamowicie szybkim tempie rośnie liczba pobieranych aplikacji ze sklepu z programami przeznaczonymi na mobilny system Google. To również świadczy o tym, jak dynamicznie rozwija się sam Android i rośnie liczba posiadaczy sprzętu spod znaku zielonego robocika.

Obecnie w Google Play możemy znaleźć ponad 675 tysięcy aplikacji i gier. Z okazji osiągnięcia kolejnego sukcesu, internetowy gigant Google postanowił rozpocząć specjalną promocję aplikacji na Androida. W ciągu najbliższych pięciu dni będziemy mogli skorzystać ze „wspaniałych promocji” w Google Play. Szczegóły akcji mają zostać ujawnione niebawem – jak zostaną podane, na pewno o tym napiszemy.

Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że każdy z przecenionych programów będzie kosztował 0,25 dolarów. W promocyjnych cenach mają być dostępne aplikacje od następujących firm: Gameloft, Electronic Arts, Rovio, runtastic, Full Fat, a także wielu innych.

źródło

Aktualizacja:

Listę aplikacji przecenionych do 80 groszy znajdziecie w tym wpisie.