Jeśli edytowałeś post na Facebooku, twoi znajomi się już tak łatwo o tym nie dowiedzą | Tabletowo.pl

Jeśli edytowałeś post na Facebooku, twoi znajomi się już tak łatwo o tym nie dowiedzą

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli jesteś użytkownikiem Facebooka, to istnieje spora szansa, że napisałeś kiedyś post lub komentarz, który okazał się niewłaściwy. Mogła to być zwykła literówka w jakimś słowie, lub żart, który okazał się mniej śmieszny niż wtedy, gdy się nim podzieliłeś. W takich sytuacjach zwykle ratujemy się funkcją edycji. Od teraz to, że poprawialiśmy komentarz nie będzie już tak widoczne – zniknie etykieta „edytowany”.

Zawsze po edycji komentarza czy posta, pojawiał się nieco mniej widoczny (ale nadal za bardzo) komunikat, że ktoś ponownie zabrał się za jego opracowanie. Napis niemal wykrzykiwał światu, że zrobiłeś gdzieś błąd i musiałeś dokonać zmian. Dla niektórych, było to niemal afiszowanie się ze swoją porażką, i za każdym razem mieli psychiczny dyskomfort, gdy musieli poprawiać coś w komentarzu. Nie dlatego, że byli rozczarowani samym sobą, ale dlatego, że dowiadywali się o tym inni.

Facebook zaczyna pozbywać się etykiety „edytowany”. Oczywiście nadal będziemy mogli sprawdzić, czy ktoś wcześniej „strzelił jakiegoś byka” w poście, jednak będzie to już wymagało trochę wysiłku. Trzeba będzie manualnie przejrzeć jego historię edycji.

Choć zmiany dla wielu będą zapewne niezauważalne, dla innych z kolei mogą być sygnałem, że Facebook robi się mniej transparentny. Jest to też zapewne powód dla którego Twitter aż dotąd nie pozwala na edycję tweetów. Taka rewolucja zmieniłaby całkowicie postrzeganie tego serwisu społecznościowego.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Facebooka, system edycji tekstów nie został zmieniony, a modyfikacji uległ tylko sposób jej prezentacji. Aktualizacja, która to umożliwiła została wykonana w zeszłym roku, jednak jej efekty zobaczymy dopiero teraz.

źródło: tech.firstpost.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona