Yureka od Micromax i Cyanogen to świetny phablet za 140 dolarów! 17

Yureka od Micromax i Cyanogen to świetny phablet za 140 dolarów!

Micromax to indyjska firma, która na tamtejszym rynku radzi sobie bardzo dobrze. Teraz jednak postanowili stworzyć nową linie produktów, która ma konkurować z producentami takimi jak Xiaomi. Chcą postawić na atrakcyjną cenę i mocną specyfikację, a ich phablet Yureka jest tego świetnym początkiem.

Yureka został wyposażony w 5,5-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, który chroniony jest przez Gorilla Glass 3. Za moc odpowiada 64-bitowy procesor Snapdragon 615, który ma 8 rdzeni oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 16 GB pamięci wbudowanej, którą można rozbudować za pomocą kart pamięci, dwa sloty na karty sim, 13-megapikselowy aparat od Sony, łączność LTE oraz baterię o pojemności 2500 mAh.

micromax-yu-yureka-710x324

Specyfikacja prezentuje się bardzo dobrze, ale to nie jedyne zalety tego urządzenia. Pracuje on pod kontrolą Androida 4.4.4 KitKat (obiecana jest aktualizacja do 5.0 Lollipop), ale w wersji dostarczonej przez firmę Cyanogen odpowiadającą za jedną z najpopularniejszych nakładek na system Google. Co więcej Micromax jest jedynym oficjalnym partnerem tej firmy w Indiach i przez to OnePlus nie może sprzedawać w tym kraju swojego One w wersji z systemem od Cyanogen.

Ostatnią z ciekawych informacji jest cena, która wynosi w przeliczeniu około 142 dolary, co jest świetnym wynikiem za taki produkt. Phablet ten trafi do pierwszych klientów w drugim tygodniu stycznia. Nie wiem co Wy myślicie o tym urządzeniu, ale ja żałuję, że w Polsce rynek nie rozwija się w takim kierunku.