YU Yutopia – prawdziwa bestia wśród smartfonów

Nikt nie lubi, gdy ktoś się przechwala. A tak właśnie robi Rahul Sharma na swoim Twitterze, zapowiadając kolejny bardzo mocny smartfon marki YU.

Reklama

Rahul Sharma YU Yutopia

Projekt opracowywany pod nazwą kodową „Project Achilles” ma być najmocniejszym smartfonem w Indiach. Śmiałe słowa, biorąc pod uwagę fakt, że w kraju tym obecne są marki takie, jak Samsung czy Apple. Tym bardziej, że w szranki staje firma o dużo mniejszym doświadczeniu w półce high-endów.

Specyfikacja Yutopii obejmuje m.in. 5,2-calowy wyświetlacz, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810, 32 GB wbudowanej pamięci, aparat 21 Mpix, kamerkę na froncie 8 Mpix, moduł LTE oraz system operacyjny Cyanogen OS bazujący na Androidzie 5.1.1. Yutopia miała by być dostępna w dwóch wariantach: z wyświetlaczem FullHD i 3 GB RAM oraz wyświetlaczem QHD i 4 GB RAM.

Jeśli powyższa specyfikacja okaże się prawdziwa, to rzeczywiście będziemy mieli do czynienia z naprawdę mocnym urządzeniem. Pozostaje tylko pytanie czy określanie go mianem „najmocniejszego smartfona” (i nie ważne czy dotyczy to tylko Indii – wszak jak wspomniałem wcześniej, wszystkie „wielkie marki” są na tym rynku obecne, a i przedstawiciele chińskich gigantów, takich jak Xiaomi czy Meizu także) jest adekwatne do jego możliwości. Wszystko okaże się po premierze, której data nie jest jeszcze znana.

Źródło: BGR, TechnoDify