YouTube w końcu z aplikacją do pobierania filmów | Tabletowo.pl

YouTube w końcu z aplikacją do pobierania filmów

Dołącz do dyskusji 0

Od dłuższego czasu Google blokuje wszelkiego rodzaju aplikacje i narzędzia przeznaczone do pobierania materiałów z serwisu YouTube. Zarówno w AppStore, jak i Google Play, nie znajdziemy aplikacji, które pozwalają ściągać muzykę czy wideo na smartfon. Wkrótce jednak ulegnie to zmianie.

Najwyraźniej ktoś w Mountain View dostrzegł benefity płynące z możliwości pobierania materiału z YouTube do trybu offline. Aplikacja YouTube GO, bo o niej mowa, pozwoli na zapisywanie materiałów z serwisu do obejrzenia „na później”. Zwłaszcza, jeżeli akurat nie będziemy mieli dostępu do internetu.

Rozwiązanie ma wyjść naprzeciw przede wszystkim rynkom rozwijającym się, gdzie wiele osób nie ma stałego dostępu do internetu – i to właśnie tam, w Indiach, rozpoczęły się już jej otwarte beta testy. Co ciekawe, YouTube GO będzie mieć również wbudowany mechanizm dzielenia się materiałami w trybie offline. Rzecz jasna, będą one aktywne dopiero po połączeniu z internetem. W trybie offline będziemy mogli jedynie wybrać osoby, którym będziemy chcieli udostępnić dany klip wideo.

Znacznie bardziej wolałbym, aby ktoś w Google popracował nad funkcjami podcastów w ramach YouTube. W serwisie można znaleźć wiele materiałów z konferencji, nagrań audycji itp., które idealnie nadają się do słuchania, a niekoniecznie oglądania. W obecnym kształcie YouTube nie można po prostu odpalić sobie interesującej nas konferencji w smartfonie jako podcastu. A szkoda.

Źródło: The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona