Ciemność zobaczysz, ciemność – jak tylko włączysz tryb nocny w aplikacji YouTube na Androida | Tabletowo.pl

Ciemność zobaczysz, ciemność – jak tylko włączysz tryb nocny w aplikacji YouTube na Androida

Dołącz do dyskusji 0

Od marca tego roku YouTube’a w ciemnym motywie mogą używać właściciele iPhone’ów i iPadów. Wtedy wydawało się, że tryb nocny dla aplikacji na Androida to tylko kwestia czasu. I owszem – był kwestią czasu, ale nikt się nie spodziewał, że przyjdzie nam na to tak długo czekać. Teraz w końcu jest. Można włączyć ciemny motyw, a nasze oczy nam za to podziękują.

Podobno wielu użytkowników aplikacji YouTube otrzymało powiadomienie, zawierające zaproszenie do wypróbowania ciemnego motywu w aplikacji na Androidzie. Na moim smartfonie nic takiego się nie pojawiło, ale wystarczyło sięgnąć do menu ustawień (zakładka Ogólne), by przekonać się, że znajduje się tam suwak z odpowiadającą temu opcją. Ostatecznie, jeśli bardzo zależy nam na tym powiadomieniu, wyczyszczenie pamięci podręcznej może pomóc.

W trakcie dłuższych posiedzeń przy YouTube, opcja ciemnego tła może być naprawdę przydatna. Dzięki niej ekran główny aplikacji wieczorami nie „daje po oczach”, więc wycieczki na skraj internetów będą bardziej łaskawe dla naszego wzroku. Sama funkcja nie jest więc niczym odkrywczym, ale na pewno to rzecz przydatna.

Trochę żenujący jest jednak fakt, że Google, jako swego rodzaju właściciel Androida, nie potrafił wprowadzić takiej zmiany wcześniej – i to w jednej ze swoich najważniejszych aplikacji. A tak – dostajemy tryb nocny pół roku po takiej samej aktualizacji na iOS, nie mówiąc już o wersji na desktopy, gdzie ciemny motyw był dostępny od lutego 2017 roku.

Cóż, chyba trzeba cieszyć się z tych małych rzeczy, bo algorytm na szczęście w nich zapisany jest, czy jakoś tak to leciało…

dzięki Grzesiek za screeny!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona