YouTube na iOS ma nowy sposób na nawigację między filmami – za pomocą gestów

Wygoda przede wszystkim. Google pomieniało kilka drobiazgów w swojej aplikacji YouTube dla sprzętów Apple, i dzięki temu zyskały one możliwość przełączania się między poszczególnymi filmami przy pomocy gestów. Jak to działa?

Wszystko jest dokładnie tak proste, jak się wydaje. Wykonanie gestu od prawej strony ekranu do lewej, przeniesie nas do następnego rekomendowanego filmu (ewentualnie do następnego na playliście). Można też podejrzeć następne wideo, przesuwając palcem tylko częściowo, nie odrywając go od ekranu.

Reklama

Przesunięcie palcem po ekranie od lewej do prawej, spowoduje, że cofniemy się do poprzednio oglądanego materiału. Odtwarzanie zostanie wznowione w miejscu, w którym zostało przerwane.

YouTube twierdzi, że taka prosta, a jednocześnie wygodna zmiana pozwoli na zyskanie przez użytkowników większej kontroli nad filmami odtwarzanymi na smartfonach, które odpowiedzialne są za 70% wyświetleń w serwisie.

To kolejna z wielu poprawek wprowadzonych w ostatnich miesiącach w aplikacji. Wśród najważniejszych należałoby wymienić tryb nocny czy też przewijanie materiału przez podwójne stuknięcie w ekran.

Nowa funkcja dostępna będzie w tym tygodniu dla większości smartfonów z iOS (a dokładniej: dla iPhone’ów 6S i nowszych). YouTube nie wypowiedział się, kiedy trafi ona na urządzenia z Androidem.

 

źródło: Google Support przez fonearena