YouTube pozwoli na transmisję na żywo bezpośrednio ze smartfona. I testuje tryb pływającego okna w przeglądarce | Tabletowo.pl

YouTube pozwoli na transmisję na żywo bezpośrednio ze smartfona. I testuje tryb pływającego okna w przeglądarce

Dołącz do dyskusji 0

YouTube nie śpieszy się z wprowadzaniem nowości i zmian. Najwyraźniej platforma stara się być stała w filozofii użytkowania, a ulepszenia obejmują zwykle czystą kosmetykę. Od czasu do czasu trafi się wśród nich coś, co ułatwi życie twórcom czy zwykłym użytkownikom – na przykład łatwiejsze tworzenie live’ów czy tryb obrazu w obrazie na desktopie.

YouTube już od dawna umożliwia transmisję wideo na żywo z poziomu komputera czy smartfona, jednak zanim się uruchomiło stream, trzeba było przeklikać się przez kilka ekranów. Teraz serwis ułatwia znacząco sprawę dzięki prostej komendzie „Rozpocznij transmisję”, która pojawiła się w menu przesyłania filmów, na głównej stronie YouTube’a. Można też przejść do tej opcji przez link youtube.com/webcam.

Do nagrywania nie potrzeba żadnego dodatkowego oprogramowania – w ten sposób omijamy jakiekolwiek procesy konfiguracji urządzeń. Na razie opcja ta pojawiła się tylko w przeglądarce Chrome, ale wkrótce będzie dostępna w Microsoft Edge, Firefoxie i innych.

Jeśli chodzi o transmisje live przez smartfony, to już wkrótce będzie można nadawać wprost z wybranych komórek Asusa, LG, Motoroli, Nokii i Samsunga. Inni producenci będą dodawani w następnej kolejności, ale Google nie podało żadnych ram czasowych, w jakich ta funkcja miałaby się pojawić dla wszystkich.

Międzyczasie testowane są inne nowe opcje YouTube’a. Nieliczni mogą w przeglądarce zmniejszyć sobie okno odtwarzanego filmu niczym w aplikacji na Androida, i przypiąć je do prawego dolnego rogu ekranu, a międzyczasie dalej przeszukiwać zasoby serwisu. Taka opcja fajnie będzie wyglądać na laptopach z dotykowymi ekranami – sposób użytkowania YouTube’a zbliży się wówczas do tego znanego z aplikacji na Androida.

źródło: YouTube przez fonearena, Engadget

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona