Aplikacja YouTube łatwiejsza w obsłudze na mniejszych ekranach - Tabletowo.pl

Aplikacja YouTube łatwiejsza w obsłudze na mniejszych ekranach

Dołącz do dyskusji 0

Aplikacja YouTube doczekała się nowej funkcji, która pozwala za pomocą dwukrotnego tapnięcia w prawą lub lewą część ekranu przewijać film do przodu bądź do tyłu. To ułatwienie przyda się zwłaszcza tym użytkownikom, których irytuje przewijanie materiału paskiem postępu. Czasem trudno go „złapać” na małym ekranie smartfona.

Nowa funkcja pojawiła się już na Androidzie, jak i na iOS. Aktualizacja najwyraźniej wydawana jest po stronie serwerów Google, przynajmniej w wersji na Androida. Żeby łatwiej nawigować aplikacją w iOS, trzeba zaopatrzyć się w najnowszą wersję aplikacji z AppStore.

Funkcjonalność jest zgłaszana przez coraz większą liczbę użytkowników, jednak jeszcze nie do wszystkich trafiła. Jeżeli u Was jeszcze się nie pojawiła – to tylko kwestia czasu.

Za pomocą podwójnego tapnięcia można przesunąć wideo do tyłu lub do przodu o stałą wartość 10 sekund. Rzecz działa zarówno wtedy, gdy oglądamy film w trybie portretowym jak i horyzontalnym.

Tabletowo.pl Aplikacja YouTube łatwiejsza w obsłudze na mniejszych ekranach Aplikacje Ciekawostki Google

Zrzut ekranu z YouTube – po podwójnym tapnięciu widać indykatory na ekranie

Tabletowo.pl Aplikacja YouTube łatwiejsza w obsłudze na mniejszych ekranach Aplikacje Ciekawostki Google

Tu też :)

Ostatnio YouTube sporo eksperymentuje z funkcjami społecznościowymi. W Kanadzie testowane są nowe rozwiązania, które już poskutkowały 15-procentowym zwiększeniem udostępniania wideo przez użytkowników smartfonów. Jak widać, Google cały czas stara się ulepszać swoją aplikację, co cieszy zarówno konsumentów, jak i Google, bo wzrost zaangażowania to wzrost zarobków na reklamach. Win-win.

Ja już mogę przewijać filmy przez double-tap, a Wy? :)

źródło: Tech2

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona