Nintendo Switch

Switch był pod tym względem gorszy od tabletów. Obsługa YouTube’a i Netflixa wreszcie na konsoli Nintendo?

Może i Switch wygląda jak tablet z dopinanymi padami do gry, ale jego funkcjonalność ograniczała się dotąd właściwie tylko do odpalania gier Nintendo. Swoją drogą są one świetne, ale jednak pod jednym względem konsola ustępowała nawet tanim tabletom – nie wspierała strumieniowania wideo. Całkiem możliwe, że niebawem się to zmieni.

Oczywiście to nic oficjalnego. Nintendo nie miało jeszcze swojej konferencji na trwających właśnie targach E3 (zaplanowana jest na godzinę 18:00), więc nie można niczego konkretnego wyciągnąć od samego producenta. Nie jestem też pewien, czy w sytuacji, gdy praktycznie każda inna konsola może już od dawna odtwarzać filmy z Netflixa czy YouTube’a, chwalenie się taką funkcją zostałoby najlepiej odebrane.

Reklama

Wieści o tym, że Switch ma zostać wyposażony w zdolność odbierania strumieniowanego wideo pochodzą z serwisu Best Buy. W ofercie z konsolą, opis jednoznacznie wskazuje na to, że sprzęt zostanie wyposażony w taką funkcję.

„Uzyskaj dostęp do świata rozrywki. Wystarczy podłączyć się do internetu i strumieniować filmy, słuchać muzyki i korzystać z szerokiej gamy innych treści.”

Ostatnie słowa mogłyby wskazywać na obsługę przeglądarki internetowej, ale to dość daleko idące wnioski. Jedynym, jaki w tym momencie można z całą pewnością wysnuć to taki, że BestBuy przynajmniej przez chwilę był zdania, że Nintendo Switch obsługuje lub będzie obsługiwał strumieniowanie wideo. Przez chwilę – bo powyższa informacja zniknęła już z opisu urządzenia.

Mamy więc do czynienia z pomyłką, albo rzeczywiście coś jest na rzeczy. Niewykluczone, że wątpliwości zostaną rozwiane dzisiejszego wieczora. Czekamy.

https://www.tabletowo.pl/2018/04/30/tablet-z-linuksem-ubuntu-18-04-lts-nintendo-switch/

źródło: Business Insider przez BGR