W końcu! Mamy wsparcie dla Yeelight w HomeKit, razem z aktualizacją dla inteligentnych żarówek

Nareszcie – po ośmiu miesiącach pracy, wsparcie dla Yeelight w HomeKit staje się rzeczywistością. Co więcej, udostępniana jest aktualizacja żarówek, która doda wsteczną obsługę HomeKit.

Żeby zapewnić zgodność produktów Yeelight z systemem HomeKit, dotąd trzeba było się nieźle nakombinować. Na naszej stronie pojawił się specjalny poradnik, który krok po kroku wyjaśniał, jak można to zrobić. Teraz sprawa ta będzie znacznie, znacznie prostsza. Wystarczy zaktualizować oprogramowanie Yeelight do najnowszej wersji i postępować zgodnie z instrukcjami, by móc sterować swoją domową elektroniką przez iPhone’a i iPada.

Reklama

Wśród aktualizowanych produktów wymieniono trzy:

  • Yeelight Smart LED Bulb (Color)
  • Yeelight Smart LED Bulb (Tunable White)
  • Yeelight Aurora Lightstrip Plus

Podobno powiadomienie o aktualizacji pojawiło się także w modelu E27, ale żarówki Yeelight pierwszej generacji najwyraźniej wsparcia dla HomeKit nie otrzymają.

Yeelight oferuje szereg produktów Smart Home z segmentu oświetlenia, zaczynając od żarówek za 70-80 złotych. Sterowanie nimi za pomocą systemu Apple było dotąd nieco utrudnione, gdyż chińska firma musiała dostosować się do zasad panujących w systemie Home Kit, by jej produkty były obsługiwane przez iPhone’y i iPady. Teraz można z jednego miejsca sterować domową inteligentną elektroniką, co właściciele tych urządzeń na pewno docenią.

 

źródło: Yeelight przez 9to5mac