Yanosik PRO, czyli wideorejestrator z systemem powiadamiania o wydarzeniach na drodze, już w przedsprzedaży | Tabletowo.pl

Yanosik PRO, czyli wideorejestrator z systemem powiadamiania o wydarzeniach na drodze, już w przedsprzedaży

Dołącz do dyskusji 0

Nie jest to pierwszy wideorejestrator drogowy, który ma „na start” zainstalowanego Yanosika. Jest to jednak pierwszy tego typu sprzęt, który jest sprzedawany bezpośrednio ze sklepu twórców tego systemu. Na razie to tylko informacja o pre-orderze, bo urządzenie będzie dostępne od 6. listopada.

Rejestrator drogowy z wbudowanym systemem Yanosik może okazać się praktycznym akcesorium samochodowym. Model Yanosik PRO od Neptisa, ma szerokokątną kamerę FullHD z technologią OmniPixel.

Sprzęt wyposażono w system ACR, który automatycznie zarejestruje zdarzenie, gdy gwałtownie zahamujemy lub zderzymy z innym użytkownikiem ruchu. Opcja ta powszechnie występuje w wideorejestratorach. Większość z nich nie ma jednak funkcji związanych z Yanosikiem. Dzięki niemu otrzymamy informacje o natężeniu ruchu w danym miejscu. System SmartTraffic wskaże zakorkowane ulice, jeszcze zanim zdecydujemy się na wybór określonej trasy. Po jej zakończeniu urządzenie podsumuje podróż – liczbę przejechanych kilometrów, czas, średnią prędkość, a także liczbę zdarzeń zgłoszonych przez nas za pomocą systemu Yanosik.

Niezwykle przydatne może okazać się monitorowanie informacji o kontrolach prowadzonych przez patrole Policji, zbieranie danych o lokalizacjach fotoradarów, pracach drogowych czy wypadkach. W ten sposób można ominąć zakorkowany fragment trasy lub przygotować się na ewentualne zatrzymanie przez funkcjonariuszy.

Yanosik PRO umożliwia też zapłacenie za postój w strefach płatnego parkowania 50 miast w Polsce. Urządzenie będzie można kupić za 699 złotych (+cena transmisji 99 zł).

Specyfikacja techniczna rejestratora drogowego Yanosik PRO:

  • Pamięć operacyjna: 1 GB RAM
  • Pamięć wewnętrzna: 8 GB Flash
  • Procesor: MediaTek MT6580 QuadCore – 1,3 GHz
  • Wyświetlacz: 5”IPS High Brightness 845 x 840 pikseli
  • Bateria: Li-Ion 1100 mAh
  • Złącza: miniUSB, USB-A (OTG), 2.5 mm video-in-jack, miniUSB 3.5 mm audio jack, microSD, micro SIM
  • Kamera: 4 Mpix, kąt widzenia 140°, jakość HD
  • Czujniki: akcelerometr, czujnik światła, GPS
  • Wymiary/Waga: 140.5 x 82.7 x 16.3 (33) mm / 183 g

źródło: Yanosik, interia

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona