XPOSED Framework: dopasuj Androida do swoich potrzeb

Xposed-Framework-for-Android-Guide

Wiele razy szukaliście pewnie jakiejś opcji na swoim tablecie, czy też brakowało Wam jakiejś funkcji, która wydawała się oczywista i zastanawialiście się, jak to jest możliwe, że twórcy Androida nie pomyśleli o niej. Rozwiązaniem w niektórych przypadkach mógł być ROM/modyfikacja, która jedną czy dwie brakujące funkcje wprowadzała, ale co z resztą? Z pomocą przychodzi tu XPOSED Framework ze swoim bardzo bogatym zapleczem modułów.

XPOSED Framework oparty jest na niezależnych od siebie modułach. Do jego zainstalowania wymagany jest root, część modułów również może go wymagać.

Moduły można znaleźć w czterech miejscach:

1. Ciągle uaktualniana lista na forum XDA [około 210 modułów] (link).

2. Podforum XDA założone z myślą o nich właśnie [około 190 tematów] (link).

3. Oficjalne repozytorium z modułami [około 220 modułów] (link).

4. Niektóre z modułów możemy znaleźć też w Google Play.

Tutaj znajdziecie link do oficjalnego instalatora XPOSED Framework. Po zainstalowaniu tej aplikacji wchodzimy w zakładkę Framework i wybieramy opcję Zainstaluj lub uaktualnij. Instalator poinformuje nas, że zmiany wprowadzone po zrestartowaniu tabletu. W zakładce Moduły mamy zainstalowane moduły (quite obvious ;)), tutaj także możemy je odhaczyć, co równoważne jest z ich aktywowaniem lub dezaktywowaniem. A w Pobierz jest lista dostępnych do zainstalowania modułów. Niestety, lista nie jest doskonała, okazuje się bowiem, że niektóre moduły bywają niezgodne z naszym sprzętem i nie uda się nam ich zainstalować.

XPOSED Framework jest dość bogatym narzędziem. Ma ogromną liczbę modułów, które niejednokrotnie bardzo ułatwiają i uprzyjemniają korzystanie z tabletu. Dajcie znać jak wyglądają Wasze doświadczenia, jakie są Wasze ulubione, bądź najbardziej użyteczne moduły. Zamierzam też, co jakiś czas, wrzucać zbiorczy artykuł opisujący wybrane z nich, tak więc szykuje nam się cykl.