Xposed Framework Beta już dostępne na Androida Oreo | Tabletowo.pl

Xposed Framework Beta już dostępne na Androida Oreo

Dołącz do dyskusji 0

Xposed Framework na Androida Nougat zostało wydane zaledwie kilka miesięcy temu, co jest ogromnym poślizgiem ze strony deweloperów. Na szczęście w przypadku Androida Oreo jest znacznie lepiej, bowiem już w tym momencie można testować wersję Beta popularnego narzędzia.

Xposed Framework to jedno z najpopularniejszych narzędzi, które służy do wykonywania ogromnej liczby modyfikacji na urządzeniu z Androidem. Do działania potrzebuje ono dwóch rzeczy – dostęp root oraz współpraca z daną wersją zielonego robocika. 

O ile z pierwszym warunkiem w większości przypadków nie ma problemu, tak zgodność z nowymi wersjami Androida niekiedy sprawia problemy. We znaki dało się to najbardziej użytkownikom Nougata, bowiem ci musieli czekać naprawdę długo. Na szczęście nie powtarza się to w przypadku Androida Oreo.

Jeden z użytkowników forum XDA – rovo89 (to właśnie jemu również zawdzięczamy dostępność Xposed na Androida Nougat) – wypuścił nową wersję Xposed Framework, oznaczoną kodem v3.1.4, która działa na urządzeniach z Androidem Oreo. Warto jednak zaznaczyć, że jest to wersja Beta, a więc wiele elementów, modułów i dodatków może nie działać poprawnie, a nawet w ogóle się nie włączać. Deweloper zaznaczył, że u niego praca Xposed Framework jest wystarczająco stabilna i można korzystać z tego na co dzień.

Aby zainstalować Xposed Framework na swoim urządzeniu, należy zrobić dwie rzeczy. Najpierw trzeba zainstalować aplikację Xposed Installer, a następnie sflashować odpowiednią paczkę .zip z poziomu custom recovery. Dla Androida 8.0 Oreo jest to SDK 26 Framework, a dla 8.1 Oreo SDK 27 Framework. Wszystkie potrzebne pliki znajdziecie >na tej stronie<.

Ostatni raz z modułów Xposed korzystałem za czasów Androida 5.1 Lollipop oraz Androida 6.0 Marshmallow. To właśnie wtedy „czysty” Android nie pozwalał na wprowadzanie dużych konfiguracji. Jednak od momentu wypuszczenia Androida Nougat wiele się zmieniło, a korzystanie z Xposed coraz bardziej traci na wartości. Muszę jednak zaznaczyć, że nadal znajdziecie tam wiele użytecznych modułów, a z pewnością drugie tyle powstanie w przyszłości.

Źródło: XDA

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona