Sony zatraciło swój styl i szuka nowego. Xperia XZ3 moze być bardzo podobna do Samsunga Galaxy S9 19

Sony zatraciło swój styl i szuka nowego. Xperia XZ3 moze być bardzo podobna do Samsunga Galaxy S9

Sony było nieraz krytykowane za kurczowe trzymanie się „kwadratowego” stylu swoich smartfonów, zapoczątkowanego przez zasady projektowania OmniBalance. Jednak w opinii wielu, choć wymagał on wielu poprawek, był jednocześnie niebywale charakterystyczny. Obecnie smartfony Sony przypominają nieco te produkowane przez HTC, z kolei Xperia XZ3 może okazać się bardzo podobna do flagowych Samsungów.

Sony zrezygnowało z kultywowanej przez lata, dość kanciastej formy swoich smartfonów na rzecz stylu Ambient Flow, w którym mamy już więcej zaokrągleń obudowy. W Xperii XZ3 producent może pójść jeszcze dalej i zastosować w swoim nowym modelu zakrzywiony po bokach wyświetlacz. Jeśli wierzyć renderom dostarczonym przez compareraja.in, właśnie tak się stanie.

Sony zatraciło swój styl i szuka nowego. Xperia XZ3 moze być bardzo podobna do Samsunga Galaxy S9 21

W ten sposób smartfon Sony przywdzieje szaty Samsunga Galaxy S9. Co prawda ramki na górze i dole wyglądają na szersze niż we flagowcu Koreańczyków, ale myśl o podobieństwie od razu przychodzi do głowy. Chyba żeby uniknąć pomyłek, na „podbródku” umieszczono logo Sony.

Grafiki oczywiście nie dają żadnych informacji na temat specyfikacji nowej Xperii, ale wskazują, czego może w niej zabraknąć. Mamy na przykład USB typu C, ale nie ma gniazda słuchawkowego. Zaskakujące jest też to, że XZ3 będzie mieć tylko jedno oczko aparatu głównego. Tym bardziej zagadkowy wydaje się ten fakt, że jeszcze dwa tygodnie temu mówiło się o zastosowaniu w tym modelu czterech kamer – dwóch z tyłu i dwóch z przodu urządzenia. W takim układzie główny aparat miałby dostać matryce 19 Mpix i 12 Mpix. Może to jest ta sławna kamera 48 Mpix, której powstanie Sony ogłosiło kilka dni temu?

Poza tym mamy kilka innych danych dotyczących spodziewanych podzespołów: w Xperii XZ3 zapewne pojawi się procesor Snapdragon 845, 6 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej i 5.7-calowy wyświetlacz Full HD+ (2160 x 1080 pikseli). Rozdzielczość przedniej kamery to rzekomo 13 Mpix, a tylny aparat nadal jest zagadką. Bateria ma mieć pojemność 3240 mAh.

Wszystkie te informacje są jednak dość mocno rozwodnione, a niektóre z nich – na przykład dotyczące głównego aparatu – nawzajem się wykluczają. Trzeba będzie poczekać na bardziej konkretne wieści.

Gdyby jednak Xperia XZ3 rzeczywiście mocno przypominała Galaxy S9, podobałby Wam się taki design?

https://www.tabletowo.pl/2018/03/02/zobacz-jak-wyglad-smartfonow-sony-ewoluowal-przez-cale-lata-wideo/

źródło: compareraja.in przez Slashgear