Fajnie, Xperia X Performance otrzymuje w Polsce Androida 8.0 Oreo

Xperia X Performance to ponad półtoraroczny smartfon, który startował z Androidem 6.0 Marshmallow na pokładzie. Mniej więcej rok temu telefon został zaktualizowany do Nougata, a teraz Sony wypuszcza kolejny upgrade dla swojego flagowca z 2016 roku.

Reklama

Mam dziwne wrażenie, że Sony ostatnio przykłada się do aktualizacji swoich urządzeń. Oczywiście zapamiętali fani marki powiedzą, że „zawsze tak było” (tak, Krzysiek, Ty fanboju! ;), ale ja odbieram to inaczej. Jednocześnie szanuję starania firmy, które świadczą o dbałości o tych, którzy kupili smartfon z najwyższej półki jakiś czas temu. Nie ma nic gorszego niż wsparcie dla najdroższych modeli sięgające ledwie kilku miesięcy.

Aktualizacja dostępna jest w trybie Over The Air dla właścicieli egzemplarzy z wolnej dystrybucji. Ci, którzy kupili Xperię w salonach sieci komórkowych, będą musieli jeszcze chwilę poczekać na swoją kolej.

 

Co zatem wnosi Android Oreo na Xperię X Performance? Wśród dość oczywistych zmian, takich jak obsługa trybu podzielonego ekranu czy optymalizacja poboru energii przez system, Sony pamiętało też, żeby dorzucić od siebie kilka innych nowości, takich jak:

  • Xperia Actions, czyli inteligentnie proponowane ustawienia związane ze sposobem korzystania z telefonu, w tym zupełnie nowe funkcje do gier i dojazdów,
  • Przypomnienia, czyli przydatne monity dotyczące nieukończonych zadań, w tym wersji roboczych wiadomości e-mail i SMS-ów,
  • Nowe skróty aplikacji z długim naciśnięcie, dające łatwy dostęp do działań.

Jeśli zauważyliście jeszcze jakieś przydatne funkcje, możecie podzielić się nimi w komentarzach poniżej.

Paczka aktualizacyjna waży ponad 1250 MB, więc możecie zdecydować, że pobierzecie ją przez Wi-Fi. Enjoy!

 

dzięki Krzysztof za info, a screen jest od Łukasza!