Sony Xperia Touch dostępna do kupienia w Polsce. Zgadnijcie, ile kosztuje! | Tabletowo.pl

Sony Xperia Touch dostępna do kupienia w Polsce. Zgadnijcie, ile kosztuje!

Dołącz do dyskusji 0

Targi MWC w Barcelonie były sezonem polowań dla prawdziwych łowców nowych gadżetów. To wtedy można było po raz pierwszy zobaczyć Xperię Touch, czyli interaktywny projektor, który potrafi rzucać obraz na ścianę, jak i na stół w salonie. Rozpoznaje dotyk i reaguje na gesty wykonywane na wyświetlanej treści. Brzmi bajecznie. Sęk w tym, że jest po prostu drogi.

Możliwości Xperia Touch są naprawdę intrygujące. Oto mamy do czynienia z rzutnikiem, którego funkcjonalność wykracza daleko poza zwykłe wyświetlanie treści na ścianie. Owszem, potrafi to robić, i robi to w niezłym stylu. Typowa funkcja projektora umożliwia projekcję obrazu o przekątnej 80 cali. Rozdzielczość obrazu w takim wypadku to 1366 x 768 pikseli, zaś jego jasność sięga 100 lumenów.

Jednak najważniejsze umożliwiają detektory światła podczerwieni oraz kamera pracująca w 60 kl./s. Dzięki nim urządzenie rozpoznaje dotyk na powierzchni, na którą rzucany jest obraz. W poziomie może on mieć przekątną 23 cali. To więcej, niż trzeba, by zabawić się w fortepianowego wirtuoza lub „rysować” po stole bez konieczności sprzątania po sobie kredek.

Oprócz aplikacji dedykowanych Xperii Touch, użytkownik ma do dyspozycji całą bazę aplikacji ze sklepu Google Play. A to dlatego, że sprzęt ten pracuje pod kontrolą Androida. Nie ma więc żadnych przeszkód, by od czasu do czasu, zamiast wyciągać z kieszeni smartfon, pograć sobie lub poprzeglądać strony internetowe na dowolnej płaskiej powierzchni.

Interaktywny rzutnik ma wbudowaną baterię, 13-megapikselową kamerę, głośniki stereo, moduł Bluetooth i 32 GB wewnętrznej pamięci, rozszerzanej przy pomocy kart microSD. Czyni to z niego prawdziwe przenośne centrum rozrywki. Przy wadze nie sięgającej 1 kg, jego transport nie powinien sprawiać większych problemów. Xperia Touch wyposażono też w zestaw innych czujników: GPS, kompas, sensory oświetlenia, temperatury i wilgoci. Potrafi wybudzić się z uśpienia, gdy wyczuje obecność użytkownika w pobliżu.

Xperia Touch jest dostępna tylko w sieci salonów Sony Centre oraz w sklepie internetowym scentre.pl, już od dzisiaj.

A teraz uwaga, podaję cenę: 6999 złotych.

<milczenie>

źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona