XOLO Win – pierwszy tablet z systemem Windows od LAVA. Co zaoferuje? | Tabletowo.pl

XOLO Win – pierwszy tablet z systemem Windows od LAVA. Co zaoferuje?

Dołącz do dyskusji 0

Na organizowanej przez Microsoft konferencji w New Delhi jeden z największych indyjskich producentów sprzętu – LAVA – zaprezentował swój pierwszy tablet z systemem Windows 8. Urządzenie nazywa się XOLO Win i łączy w sobie spory ekran, procesor wyprodukowany przez AMD oraz oprogramowanie Microsoftu z pakietem Office w wersji Home & Student.

Specyfikacja urządzenia nie jest być może najmocniejsza, ale na pewno warte zauważenia jest zastosowanie procesora od AMD z linii Temash. LAVA XOLO Win pracuje pod kontrolą jednostki AMD A4-1200 o taktowaniu 1 GHz z zintegrowanym procesorem graficznym AMD Radeon HD 8180G. Reszta parametrów obejmuje ekran o przekątnej 10.1 cala i niezbyt porywającej rozdzielczości 1280×800 pikseli, 2 GB pamięci operacyjnej RAM, 32 GB wbudowanej przestrzeni na dane, pełny port USB oraz dwie kamerki: tylną o rozdzielczości 2 Mpx oraz przednią do wideorozmów – 1 Mpx. Tablet zasilany jest z baterii o pojemności 3550 mAh, co według firmy ma zapewnić 6 godzin pracy na jednym ładowaniu. Urządzenie posiada preinstalowany system Windows w wersji 8.1.

Obudowa urządzenia jest porównywalna do tych, jakie znamy z tanich tabletów z Androidem. LAVA XOLO Win waży 750 gramów i ma 15.45 mm grubości.

Pierwsze doniesienia mówią o tym, że tablet będzie oferowany w cenie około 22 tysięcy rupii, co daje w przeliczeniu jakieś 360 dolarów. Nie wiemy na razie w jakich regionach będzie dostępny. Zapewne na początku można będzie kupić go jedynie w Indiach, później może trafić na inne rynki. Na konferencji przekazano natomiast informację, że już niebawem LAVA zaprezentuje swoje tablety z Windowsem z innymi rozmiarami ekranu.

Jak oceniacie debiut indyjskiego producenta na rynku tabletów z systemem Microsoftu?

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona