Xiaomi znów przypomina o swojej sile – Xiaomi Mi 4C zaprezentowany

Nadszedł 22 września, a wraz z nim premiera najnowszego smartfona firmy Xiaomi. W ostatnich dniach wielokrotnie pisaliśmy na jego temat, aż wreszcie możemy przedstawić Wam oficjalne informacje na jego temat – łącznie z pełną listą parametrów technicznych i cenami. Z całą stanowczością muszę stwierdzić, że Xiaomi Mi 4C zapowiada się naprawdę świetnie, biorąc pod uwagę stosunek parametrów do ceny.

Xiaomi Mi 4C to przede wszystkim wyświetlacz IPS o przekątnej 5″ i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (Full HD), sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 o częstotliwości taktowania 1,8 GHz z Andreno 418 oraz 2 lub 3 GB RAM – w zależności od wersji. Całość pracuje w oparciu o MIUI 7.

Istotną wiadomością jest to, że smartfon oferuje całkiem pojemny akumulator jak na 5-calową konstrukcję – 3080 mAh. Oferuje również aparat 13 Mpix, kamerkę 5 Mpix, 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej oraz microUSB typu C. Mamy też dual SIM, LTE, WiFi, Bluetooth oraz GPS.

Mi 4C został zamknięty w obudowie o wymiarach 138,1 x 69,6 x 7,8 mm, natomiast jego waga to 132 g. Co ważne, telefon będzie dostępny w pięciu różnych wersjach kolorystycznych (białej, żółtej, niebieskiej, różowej i czarnej), dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać idealnie pasującą do jego osobowości.

Ceny? 210 euro za wersję z 3GB RAM i 32GB pamięci i 180 euro za wersję z 2GB RAM i 16GB pamięci. Bardzo rozsądne i zachęcające.

Sprzedaż Mi 4C rozpocznie się już jutro – oczywiście póki co na rynku chińskim (na szczęście z możliwością wysyłki, w tym również do Polski).

źródło: nowhereelse