Xiaomi z premierą Mi 5 prawdopodobnie poczeka na Snapdragona 820

Według wczorajszych informacji Mi 5 wykręcił w AnTuTu wynik rzędu 73075 punktów. Dziś z kolei pojawiły się informacje dotyczące prawdopodobnej specyfikacji produktu. Co może nam zaoferować następca popularnego Mi 4?

Na temat Mi 5 spekuluje się już od co najmniej kilku miesięcy, co sugeruje, że jego premiera jest coraz bliżej. I choć wciąż nie padła konkretna data prezentacji modelu, ciągle dochodzą do nas kolejne informacje dotyczące jego parametrów.

Wynika z nich przede wszystkim, że nachodzący smartfon Xiaomi ma zaoferować rozsądną przekątną wyświetlacza – 5,3″ i wysoką rozdzielczość – 2560 x 1440 pikseli. Za jego działanie ma odpowiadać procesor Qualcomm Snapdragon 820 (co sugeruje premierę pod koniec pierwszego kwartału 2016 roku), 4GB RAM oraz MIUI 7, bazujący na Androidzie 5.1.1 Lollipop.

Telefon ma być dostępny w dwóch wariantach – z 16GB lub 64GB pamięci wewnętrznej, niestety, wiele wskazuje na to, że bez możliwości rozszerzenia dzięki slotowi kart microSD. Za czas działania Mi 5 ma odpowiadać akumulator o pojemności 3030 mAh, z kolei zdjęcia zrobimy aparatem 16 Mpix z podwójną diodą doświetlającą. Urządzenie ma zaoferować czytnik linii papilarnych oraz port microUSB typu C. Grubość jego obudowy ma wynosić zaledwie 5,3 mm.

Wstępnie mówi się, że Xiaomi Mi 5 ma kosztować ok. 400 dolarów. Póki co jednak musimy poczekać na oficjalne wieści w jego sprawie, których raczej nie uświadczymy jeszcze przez kilka miesięcy.

*na zdjęciu Xiaomi Mi 4

źródło: PhoneArena, XiaomiToday