Nie tylko Xiaomi Mi A2. Firma zamierza wprowadzić na rynek więcej smartfonów z czystym Androidem | Tabletowo.pl

Nie tylko Xiaomi Mi A2. Firma zamierza wprowadzić na rynek więcej smartfonów z czystym Androidem

Dołącz do dyskusji 0

Xiaomi Mi A1 to nadal niezła propozycja dla osób szukających smartfona do 800 złotych. Na razie jest jedynym smartfonem Xiaomi pozbawionym nakładki systemowej MIUI, dostępnym na naszym rynku. Okazuje się jednak, że oprócz następcy tego godnego polecenia średniaka, Xiaomi zdecyduje się wprowadzić do sprzedaży również inne smartfony z Android One.

Lei Jun jest założycielem Xiaomi. Od czasu do czasu z jego strony padają deklaracje dotyczące kierunku, w jakim kroczy firma lub informacje zdradzające, nad czym w najbliższym czasie będą pracować jej inżynierowie. Okazuje się, że Chińczycy planują dalszą ekspansję na rynkach pozachińskich, co raczej nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Bardziej intrygujący jest jednak sposób, w jaki Xiaomi chce to zrobić. Otóż kluczem do sukcesu mają być smartfony z Android One – z czystym systemem, pozbawione nakładki MIUI.

Według Lei Juna, jego firma ma w planach wydanie kolejnych smartfonów z linii Redmi, pozbawionych MIUI, a za to – z czystym, szybko aktualizowanym Androidem. To dobra wieść dla tych, którzy lubią rozsądną wycenę urządzeń Xiaomi, ale nie przepadają za autorską nakładką systemową tego producenta.

Recenzja Xiaomi Mi A1, czyli Mi 5X w wersji Android One

Szybkość działania Xiaomi Mi 5X i Mi A1, różniących się tylko tym, że jeden ma MIUI, a drugi – nieskażonego nakładką Androida, jest praktycznie taka sama. Dlatego motywem działania producenta nie jest chęć zapewnienia użytkownikom możliwie najlepszego wsparcia oprogramowania i nie wynika z wielkiej troski o ich wrażenia z użytkowania sprzętu. Chodzi o oszczędności.

Prace nad MIUI, choć dla Xiaomi bardzo ważne – pochłaniają sporo czasu i pieniędzy. Wraz ze stale puchnącym smartfonowym portfolio producenta, rosną nie tylko wymagania użytkowników, ale także nakład prac, jakie trzeba wykonać przy okazji aktualizacji tych wszystkich modeli. Producent najwyraźniej zdaje sobie z tego sprawę i ułatwia sobie wiele rzeczy w przyszłości, zmniejszając pulę urządzeń do aktualizacji nakładki systemowej.

Na razie są to tylko zapowiedzi założyciela firmy, więc pewnie jeszcze poczekamy, zanim do Xiaomi Mi A2 (którego zobaczymy w tym tygodniu), dołączy jeszcze inny smartfon z Android One.

Xiaomi Mi A2/Mi 6X – ponad tydzień do premiery, ale pooglądać zdjecia można już teraz

źródło: GizChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona