Xiaomi w przyszłym miesiącu zaprezentuje swój procesor? | Tabletowo.pl

Xiaomi w przyszłym miesiącu zaprezentuje swój procesor?

Dołącz do dyskusji 0

Już pod koniec zeszłego roku w sieci pojawiły się plotki o tym, że chińska marka Xiaomi chce wyprodukować swój własny SoC. Teraz natomiast udało się poznać nazwę i datę premiery nowego procesora przeznaczonego do urządzeń mobilnych.Jak podaje serwis Korea Times nowy chiński układ będzie nosił nazwę Rifle i ma być zaprezentowany na majowej konferencji Xiaomi, na której ma się odbyć premiera telefonu Mi Max. Producent zaplanował prezentację nowego smartfona na 10 maja 2016 i prawdopodobnie wtedy Xiaomi pokaże też nowy SoC.

Na tę chwilę wiadomo tylko, że układ będzie oparty na architekturze ARM. Nie ma informacji ile i jakich rdzeni wykorzysta chiński producent. Ciekawe czy procesor Xiaomi może być w stanie konkurować z najwydajniejszymi modelami układów Samsunga i Qualcomma. Wszystko okaże się już niedługo.

Źródło: androidauthoritytalkandroidThe Korea Times

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona