Xiaomi szykuje tablet z Windowsem 10?

Urządzenia Xiaomi nieprzerwanie cieszą się wielką popularnością nie tylko na rodzimym (tj. chińskim) rynku, ale również na świecie. Największe zainteresowanie wzbudzają ich smartfony, ale dotychczas jedyny tablet w ofercie firmy, Xiaomi Mi Pad, również prezentuje się świetnie na tle konkurencyjnych produktów z tego segmentu. Z najnowszych informacji wynika, że Xiaomi przygotowuje kolejny tablet – tym razem jednak z Windowsem na pokładzie.

Takie rewelacje ujawnił jeden z chińskich analityków rynkowych, Pan Jiutang. Z jego informacji wynika, że jeszcze w trzecim kwartale 2015 roku powinniśmy poznać tablet Xiaomi pracujący w oparciu o Windowsa 10. Poprzednik działał pod kontrolą zmodyfikowanego Androida – MIUI – i był pierwszym tabletem z Tegrą K1. A żeby tego było mało, był jednym z nielicznych z ekranem 9,7″ i 2048 x 1536 pikseli.

Przypomnę tylko, że trzeci kwartał bieżącego roku kończy się już za dwa miesiące. Jeśli zatem Jiutang ma sprawdzone informacje, w ciągu najbliższych kilku tygodni powinniśmy poznać nowy tablet Xiaomi oficjalnie.

Póki co jednak jego parametry techniczne nie są znane w żadnym stopniu, a data premiery pozostaje nieznajomą. I choć bardzo wstępnie mówi się o 16 sierpnia, trudno uwierzyć, by jednego dnia Xiaomi miało pokazać nową wersję androidowego MIUI i tablet z Windowsem.

źródło: PhoneArenaWeiboGizmoChina