W skrócie: Xiaomi szybciej będzie publikować Źródła Kernela; Są też motywy inspirowane P20 Pro na EMUI 22

W skrócie: Xiaomi szybciej będzie publikować Źródła Kernela; Są też motywy inspirowane P20 Pro na EMUI

Jakiś czas temu Xiaomi wywołało szeroko komentowane niezadowolenie wielu niezależnych deweloperów, związane z kwestią Kernel Source. Teraz Chińczycy postanowili na ówczesne zarzuty odpowiedzieć. A jeśli masz urządzenie z nakładką EMUI i podoba Ci się kolorystyka Huawei P20 Pro Twilight, to już możesz wyposażyć się w inspirowane nim motywy.

Xiaomi i nieszczęsne Źródła Kernela

Jakiś czas temu na markę Xiaomi spadła fala krytyki. Model Mi A1 okazał się bardzo popularnym urządzeniem, co spowodowało, że wielu niezależnych deweloperów wybierało właśnie ten sprzęt do testowania swoich produktów. Niestety, Xiaomi opóźniało moment wypuszczenia Kernel Source, co utrudniało tworzenie modyfikacji. Nawet jeden z najpopularniejszych twórców, autor Franco Kernel, pokazał swoje niezadowolenie na portalu Twitter. Krótko po tym Chińczycy ugięli się i wykonali swoją część pracy.

Xiaomi zapowiedziało, że od tej pory będzie publikować Źródła Kernela w ciągu 3 miesięcy od momentu wypuszczenia danego urządzenia na rynek. Dzięki temu smartfony marki Xiaomi mają być jednym z najlepszych wyborów dla deweloperów, którzy chcieliby je wykorzystać do tworzenia modyfikacji. Warto jednak zaznaczyć, że Chińczycy nadal nie wypuścili Kernel Source dla takich takich modeli, jak: Mi 5X, Redmi 5 Plus, Redmi Note 5 czy Mi Mix 2S.

Motywy inspirowane kolorystyką Huawei P20

Huawei P20 i P20 Pro to smarfony, które zaskoczyły nas wieloma elementami. Jednym z nich była ciekawa kolorystyka. Przyznam szczerze, że jeszcze nie udało mi się spotkać takich kolorów, a przynajmniej w urządzeniu mobilnym. Takie barwne połączenie zainspirowało autora EMUI Themes Factory do stworzenia nowego motywu. Nazywa się on Twilight P20 Pro i wypełnia niemalże cały system tą ciekawą kolorystyką. Muszę przyznać, że świetnie się to komponuje z aplikacjami i sprawia, że o wiele milej korzysta się ze smartfona.

Motyw Twilight P20 Pro należy zainstalować za pośrednictwem aplikacji EMUI Themes Factory, którą pobierzecie >stąd<. Uwaga: do jego działania wymagane jest urządzenie z nakładką EMUI w wersji 5.x lub 8.x.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/05/23/emui-themes-factory-takie-powinny-byc-motywy-huawei/

Źródło: XDA-Developers przez Android Police; własne