Xiaomi rozpoczyna prace nad MIUI 10. Nakładka ma być bardziej inteligentna 16
Xiaomi R1 (fot. MyDrivers)

Xiaomi rozpoczyna prace nad MIUI 10. Nakładka ma być bardziej inteligentna

Wczoraj odbyła doroczna konferencja poświęcona MIUI – niestandardowej wersji oprogramowania dla smartfonów Xiaomi, opartej na systemie Android. Na imprezie ogłoszono, że chiński producent rozpoczyna prace nad jej kolejną edycją: MIUI 10.

Podczas konferencji, Hong Feng, współzałożyciel, wiceprezes Xiaomi i lider działu MIUI powiedział, że firma skoncentruje się teraz na wprowadzaniu funkcji sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. To ambitny, nowy cel, choć widać w nim ewidentną chęć równania do innych producentów, takich jak Apple, Google czy Huawei. Wspomnieni giganci technologiczni już postarali się o odpowiednie inwestycje w inteligentne rozwiązania w swoich urządzeniach. Czas więc na Xiaomi.

Xiaomi rozpoczyna prace nad MIUI 10. Nakładka ma być bardziej inteligentna 17

Dla porównania, MIUI 9, który aktualnie użytkowany jest przez wielu posiadaczy telefonów Xiaomi, został stworzony w celu usprawnienia pracy systemu, ulepszenia jego stabilności, płynności obsługi i poprawienia czasu działania smartfonu na baterii. Xiaomi chce utrzymać te zalety, dołączając do tego sztuczną inteligencję, której zadaniem będzie zapewne uczenie się zwyczajów użytkownika i wykorzystywanie zebranych danych do personalizowania obsługi MIUI 10.

Hong Feng wspomniał również w jednym z wywiadów, że Xiaomi będzie nadal kłaść nacisk na dostępność swoich urządzeń. Firma nie chce zatrzymywać się tylko na tych rynkach, gdzie ma już względnie stabilną pozycję, a rozszerzać się o kolejne.

Szacuje się, że z MIUI korzysta ponad 280 milionów użytkowników, z czego 20% (około 56 milionów) mieszka poza Chinami.

 

źródło: Weibo przez PhoneArena, GSMarena