Xiaomi bije rekord Guinnessa, otwierając w Indiach 500 sklepów jednocześnie

Xiaomi wydaje się dobrze bawić. Po zaprezentowaniu największego świecącego logo firmy na świecie we wrześniu, bije kolejny rekord. Ten związany jest ze strategią sklepów stacjonarnych firmy w Indiach. Jednocześnie otworzono 500 sklepów Mi Store w całym kraju.

500 sklepów Xiaomi, zlokalizowanych w 14 stanach Indii zostało otworzonych jednocześnie, o godzinie 12:00, 29 października 2018 roku. Potwierdzono, że jest to światowy rekord, więc do Xiaomi powędruje specjalny certyfikat. Wyczyn zostanie także opublikowany w przyszłorocznej edycji Księgi Rekordów Guinnessa.

Reklama

Filozofia Xiaomi, jeśli chodzi o indyjski rynek elektroniki jest prosty: firma chce zapewnić każdemu w miarę prosty dostęp do własnych produktów za pomocą sieci sprawnie funkcjonujących Mi Store’ów. Nie każdy z nich będzie musiał cieszyć się taką estymą jak Apple Store’y – chodzi przede wszystkim o to, żeby działalność sprzedażowa offline trafiła możliwie szybko do jak największego grona potencjalnych klientów.

Taka strategia finansowa się sprawdza, dzięki czemu Xiaomi umacnia swoją pozycję w Indiach. Przez 5 kolejnych kwartałów producent ten był najsilniejszą marką smartfonów w kraju. Dzięki świadomym wysiłkom i inwestycję w fizyczne punkty sprzedaży, w ciągu roku osiągnięto 40-krotny wzrost takiego systemu dystrybucji.

Xiaomi zachęca mniejszych i większych przedsiębiorców, żeby wzięli pod uwagę zainwestowanie w Mi Store, gdyż na pewno jeszcze przez jakiś czas tego typu działanie będzie mocno opłacalne. Do końca 2019 roku producent ten planuje otworzenie 5000 sklepów.

Indie są jednym z najważniejszych smartfonowych rynków na świecie ze względu na duży potencjał wzrostu. Podczas gdy Ameryka Północna i Europa powoli nasycają się technologiami, Indie wciąż są miejscem, gdzie jeszcze wiele można zrobić. I zarobić.

 

źródło: fonearena